Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yuvadaki misafir

Ufuq81

Bronz 2 Üye
İyi aksamlar.. akvaryumumda 1 erkek kaplumbağam vardı. Yanina 1 dışı sahiplendirmek istedim ve sahibinin 1 erkek 1 disi ikisinide vermek istediğini bugün yurtdışına gideceği için diğerini almazsam petshop vereceğini söylemesi üzerine ikisinide aldim( erkeğin tekini sahiplendirecegim) neyse asil sorum gelen 2 kaplumbağa benimkinden az farkla büyük ama benim ki ikisinide rahat bırakmıyor. Ayağını kafasını kuyruğunu ısırmaya hatta bazen.ısırıyor. ne zaman düzelir veya düzelme şansı varmı? Yaklaşık 1 saattir beraberler

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hayvan tek olduğu için akvaryumu sahiplenmiş. Şu an ilk tepki bu olacak. Sonrasında yem endişesi, erkeklerin dişiye karşı mücadelesi ve alfa olma denemeleri olacak. Bu rekabet en uyumlu erkekler arasında dahi olur. Isırmalar derin yara açmadığı sürece sorun değil. Kızarıklıklar olağan durum. El titretmelere sık sık rastlayacaksın. Bu erkekler için sınama dişi için kur yapma haline döner.

Akşamların erken yatır. Uyku modu fazla dalaşmalarını karşı karşıya gelmelerini azaltır.

Şimdi yabancılama durumu var alışma sürecini aşınca bu tepki sıklığı azalır.

Birkaç gün yemi bir iki fazla ver. Yiyeceğe ortak çıktı endişesi ortadan kalksın.

Kuru alana bir arada çıkmaları gerginliği bir miktar azaltır. Gece uyurkende birbirlerinin sırtına tutunmaları. Yüzeye yakın tünek yoksa koy bir tane üzerine tutunup diziliyorlar. Uyurken hoşlandıkları yer olur. Bazen bir diğeri orayı kapabilir. Bundaki sürtüşme sadece ittirip kendine yer açma olur. Kavga çıkmaz. Yada gider başka yerde uyur.

Tmm.tesekkur ederim. Ekstradan 2 adet tünek yaptım. Şuan isirma olayı yok bayağı sakin şekilde yüzüyorlar endişe ediyorum yine saldırır mi acaba diye. Yem biraz fazla verdim yem sonrası daha da uysallastilar

Yediklerini hazmetme aşamasında rahatlayıp gevşeme olur. Yalnız bu kadar geç vakte bırakma. 19:00 civarı ver. Sonrasında hazmetme süresi var sonrada uyku.

Aksam 6.30 civarı işten gelince veriyorum yemini.

Geri