Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Yuvarlak Halka

DDEMR

Bronz 3 Üye
Merhabalar. Kaplumbağalarımın boğazlarında halka gibi bir şey belirdi. Acaba hastalık mıdır, ne yapmam gerekir ? Detaylı anlatamıyorum çünkü başka belirti yok sadece halka gibi bir şey var sanki halka yutmuşlar da oraya takılmış gibi.

Cvp: Yuvarlak Halka

Geçmiş olsun kafasını içe çekebiliyormu? Bide fotoğraf eklerseniz iyi olur.
Bunun gibimi acaba?
mailto:/images/kaplumbaga/bobrek_yetmezligi.jpg

Bu resimdeki gibiyse boyun derisidir. Ortalama boyunlarının uzunluğu reslerde tam açıldığında kabuklarının 3'te biri ile yarıya yakını kadar uzar. Boyun derileri de ona göre esnek uzunlukta olur.

Bununla birlikte olduğundan kalın ve bacaklarda da şişkinlik varsa obez olabilir.

Böbrek yetmezliği olabilirmi Cem abi?

Kadir abi yok o kadar büyük derecede değil. Diyelim kafası 1 cm. ise halka olan yer 1.5cm. Kafasını içine çekebiliyor.

Fotoğrafını atarsan daha sağlıklı olur böyle görmeden ancak varsayım yapılabilir.

arka bacaklarda ve iç oyuğunda şişlik ve kızarıklık olursa böbrek; ön bölge boyun, yanları ve ön bacakların başlangıç noktalarındaki şişlikler karaciğerde problem olduğunu gösterir.

resmini çekip at işi netleştirelim.

Abi resim cekeyim diye geldim yanlarina dunku gibi bir iz kalmamis suan. Galiba bir anlik birsey oldu. Yardimlariniz icin tesekkyr ederim. :) Umarim tekrarlamaz ve onemli birsey degildir...

Boyun derisi iç içe katlanmışsa o görüntüyü vermiş olabilir.

Galiba oyle olabilir abi. Birazda ben heyecan yaptim birsey olmasin diye. Tesekkur ederim. :)

Geri