Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

yüzmek

caarrocker.35

Bronz 5 Üye
bi sorum olucak acaba bnmkiler küçkümü diye fazla yümüyolar yani yüzüyolar ama çounlukla dipte duruyolar ya da biryere tutunuyolar bide bu hava motoru işinide nasıl halledicem bilmiyorum ondan çok korkuyolar :D önüne geldimi uçuyolar çok komik oluyolar ama onu halletmeliyimmm

bende aynı sorunla karşılaşmıştım hava motoru ile ilgili 2 çözüm öerim var ya suyun yüksekliğini arttıracaksın yapabiliyosan yada daha küçük bi hava motoru alacaksın ama sen yinede bu dediklerim 1 hafta sonra yap çünkü bir bak kapluşların alışabilmişler mi diye yok gene aynıydsa dediklerimi yaparsın :)
suyun diminde kalmak ve tutunmak kötü şeyler belirtebilir sen forumda hastalıkları bi gez derim oralarda faydalı bilgiler öğrenirsin umarım :)

Yüzerler yüzerler dipte dinlenirler biryere tutunarak dinlenirler...
Arkadaşımızında dediği gibi hastalıktan şüpheleniyorsan forumu incele.
Filtreye alışırlar hatta yakında tepesine falan çıkabilirler :) Ama çok sert itip akvaryumun camına sert çarptırıyorsa darbe almaması için su seviyesini yükseltebilirsiniz.

yok okadar sert değil ama admin bende görmüşsündür o yapay bitkiyi hava motorunun önüne aldım o engellio dağılıyo :D ve evet hatta biri çıkıo diğeride onun üstüne çıkıp kuru alana çıkıyorlar hastalıktanda şüphelenmiyorum ama bir bakarım teşekkürler;)
ya bide bunların solungaçlarımı var akcierlerimi çok büyük anlayamadım dipte uyuyorlar her yerde farklı yorumluyolar ama 3 ayda en fazla 10 kere yukarda uyumuşlardır hep tipte şimdiye kadarda ölmediler :D

Gece uyurken arada sırada uyanır yüzeye çıkar nefes alır tekrar dibe iner ve uyumaya devam... :)

akvaryumun bulunduğu ortam soğuksa eğer yani kuru alana çıktıgında soğuk bir hava soluyorsa doğal olarak hayvan suyu daha sıcak buldugu için sürekli suyun dibinde vakit geçiriyor ve hatta orada uyuyor.

ya bide ben daha ısıtıcı alamdım çok sinirleniom kendime unutuorum sıccak olsun die kettleda su kaynatıorum ama acaba bi souk bi sıcak hasta olurlarmı?

bir sıcak bir soğuk elbette hasta olacaktır. En kısa zamanda akvaryum ve ısıtıcı edinmen gerek ve akvaryumun bulundugu odanında sıcak olmasına dikkat et

Akvaryum ve ekipmanlarını mutlaka temin etmelisiniz.Yoksa hastalanabilirde,ölebilirde.

gerçekten kafayı yemek üzereyim bu gün gittim petshopa kadın dedi yarın gelcekmiş :(

Geri