Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Zemin karton olsa ??

Ege&Cappy

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar. Yeni bir kaplumbağa sahiplendim de. Ona güzel bi yer ayarladım ama zemini kartondan sorun olurmu ?

Sorun olmaz, taşta durmasın. Altına gazete ser çişini yapıp kutuyu kirletmesin. Kendini güvende hissetmesi açısından kurumuş çim yumağı gibi birşey olursa içine girer saklanır. Bir köşesine koyarsın.

Su ihtiyacını bitkilerden sağlıyorlar ama çok sıcak zamanlarda su içebiliyorlar. Yere sağlam basan ufak bir kaba su koyabilirsin. Marul kıvırcık ve diğer sebzeleri dene.

Hayvanın boyuna göre yiyeceği iki yem var biri sera vital diğeri jbl agivert. Buların ufak kutularını al.

Sorun olmaz, taşta durmasın. Altına gazete ser çişini yapıp kutuyu kirletmesin. Kendini güvende hissetmesi açısından kurumuş çim yumağı gibi birşey olursa içine girer saklanır. Bir köşesine koyarsın.

Su ihtiyacını bitkilerden sağlıyorlar ama çok sıcak zamanlarda su içebiliyorlar. Yere sağlam basan ufak bir kaba su koyabilirsin. Marul kıvırcık ve diğer sebzeleri dene.

Hayvanın boyuna göre yiyeceği iki yem var biri sera vital diğeri jbl agivert. Buların ufak kutularını al.
Yemek olarak marul ve yabani otları seviyor. Onun dışında altına bugün talaş aldım ve birde uyuması için bir radyo kutusu koydum enli birşey. Onu baya sevdi 1 saattir uyuyo içinde şimdi kalktı . Hava İzmir'de sıcak olduğu için talaşı aralayıp arasına gölet tarzıyla bir kapak koyup içine su koydum içmesi
için. Çok küçük olduğu için bir ölüm kabı aldım orda oynuyor. O kadar şimdilik

Talaş koyma gözüne kaçar hayvanın. Kutu da olur. Böyle mağara gibi yerleri sever güvende hissederler. Temiz olduğuna emin olursan (kedi köpeğin çiş yapmayacağı bir ortam olsun, bu yolla parazit geçiyor) karahindiba verebilirsin. Sarı çiçek açan yer bitkisi. Çimlerin ortasında çıkıyor. Çiçeği kuruduğunda tüy top gibi oluyor üfleyip uçururduk küçükken.

Geri