Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

1 yasini doldurmus kaplumbagaya neden tek öğün yem verilir ?

mertcanerdinc

Taç 2 Üye
Merhaba arkadaslar . Benim 2 kaplumbagamda 1 yasini girdi . Yaklasik 9-10 cm kadar ikisi de . Ben hala günde 2 kere veriyorum . Zarari olur mu yoksa günde 1 kereye mi gecmeliyim ?

Cvp: 1 yasini doldurmus kaplumbagaya neden tek öğün yem verilir ?

Gammarus ü günde 2 öğün vermek daha iyi olur ama reptomin , sera raffy p vs ana yemleri tek öğün kafa hacmi kadar vermeniz daha sağlıklı olur. Zaten doğada da hep yemek bulamazlar bu yüzden de günde tek öğün yerler. Bazı günlerde aç kalırlar. Bu yüzden doğa şartlarına daha uygun olması için böyle vermelisiniz ki onlar evlerinde gibi hissetsin.

Ayrıca akşam yemek vermemeye özen gösterin uyuyacakları için sindirimde ve dışkılamada zorluk yaşayabilirler .

Cvp: 1 yasini doldurmus kaplumbagaya neden tek öğün yem verilir ?

Emre bir noktadan konuya değinmiş. Birde bu hayvanların sindirim sistemleri dinlenmeli. Yavrularda metabolizma daha hızlı olduğu için sorun olmuyor. Enerji yakışlarınıda gün içine dağıtmış oluyoruz. Aslında yavrulardaki uygulamayı artırmış oluyoruz. Ama onlar için hiç sorun değil.

Zaten bu hayvanlara aclik cok dokunmuyor..
Fanusta yasadigi sirada benim iki kaplus da kacip evde kaybolur gunlerce ara bulamazdik...
Sonra kendi cikip gelirdi...
Demek ki dayaniklilar...
Bu hayvanlari ac birakmak anlamina gelmez tabi ki ;D

Geri