Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 Adet 8 Aylık Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

eek

Yeni Üye
Özel nedenlerden dolayı 2 Adet 8 aylık kaplumbağamı sahiplendirmek istiyorum. Kaplumbağalar biraz hızlı büyüdü, birisi 12cm, diğeri 11cm gibi boya sahip. Büyük olanın tırnakları kısa, kuyruğu da ince gibi, diğerinin orta tırnakları uzamaya başladı, kuyruk yapısı da erkeği andırıyor. 3 adet UVB 5.0 lamba (sadece ampül - 2si sıfır), 1 adet ısıtıcı lamba (sadece ampül - mavi 50w), (tartmadım kabaca söylüyorum) yeni tarihli 250gr Raffy P ve 250gr Reptomin yem ve en önemlisi akvaryum üstü kuru alan ile (duvara monte edilen) vereceğim. Kaplumbağalar eksiksiz ekipman ile 150lt bir akvaryumda büyümüştür, bir sağlık sorunları yoktur (ilk 1 hafta hariç hep uygun koşullarda bakıldılar). Ekipman veya yemler için 150TL talep ediyorum, veya herhangi bir vakıfa bağışta bulunabilirsiniz. Alacak kişinin düzgün bakacağından emin olmam gerekiyor, bu nedenle 21 yaşın üzerindeki ve uygun ekipmanı olan kişilere sahiplendirilecektir. Nedenini bilmediğim bir şekilde özel mesajlarıma giremiyorum (doğrulama yaptığım halde erişim izniniz yok diyor), [email protected] a mail atabilirsiniz. Bostancı / İstanbul'dan elden teslim edilecektir.

Kuru alanın altında uygun ölçülerde rafı ve büyük ayakları mevcut, komple vereceğim. Rampayı akvaryuma girecek şekilde duvara monte ettiğinizde hem akvaryumdan alan kaybetmemiş olursunuz hem de geniş ve korunaklı bir kuru alanınız olmuş olur. Lambaları fotoğraftaki gibi mandallı masa lambası ile kullanabilirsiniz.

NnJPpL.jpg

RE: 2 Adet 6 Aylık Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

Başlıkta hata olmuş, kaplumbağalar 6 değil 8 aylıktır.

Su 4 tane Facebook grubuna da, durumu izah eden, fotografli ve il/ilce bilginizi iceren bir ileti acabilirsiniz.
1) Kirmizi yanakli su kaplumbagasi(red eard slider)
2) Su Kaplumbağası Sevenler Besleyenler
3) Su Kaplumbağası Dünyası
4) Su Kaplumbağası Arenası / Turtle Arena
Alıntı

Cvp: 2 Adet 8 Aylık Kırmızı Yanaklı Su Kaplumbağası

Tavsiye için teşekkürler, açacağım.

Benim iki çocuğum var bizim için çok uygun lütfen çok istiyoruz sizinle irtibata geçebilir miyiz.lütfen.

Geri