Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 katlı kaplus malikhanesi :)

seyyah

Bronz 2 Üye
Eski hali bu..
mailto:/ruo03c.jpg
Bunlarda yeni resimleri :) Uğraştığıma deydiğini düşünüyorum. Şimdilik bukadar devamını daha sonra eklerim:)
mailto:/xc63av.jpg
mailto:/2rwxnag.jpg
mailto:/24e0ufs.jpg
mailto:/2415tky.jpg
mailto:/zspc2d.jpg

mailto:/11a8zds.jpg
mailto:/2dj6l2s.jpg

RE: Yeni resimlerle yeni paludaryum

Tabi senin kapluş küçük daha dağıtamıyor içeriyi.Biraz büyüsün o bitkiler, kumlar hepsi farklı bir yere gidecek :)
Uzun seneler güzel evinde yaşar inşallah :)

Biliyorum senelerce kaplumbağa besledim canavar oluyorlar ısıtıcıyı bile yerinden söküp patlattıkları oldu :) Ama o bitkiler suyun içindeki kayanın üzerine sabit yani yapışık. Sadece karanlık köşedekiler kuma gömülü onlarıda çıkarırım yakında. Kuru alanın dekorunuda geçici yaptım şimdilik. Suyun içine o karanlık yere mağara gibi birşeyler arıyorum balıkların istedikleri zaman saklanmaları için. Kaç tane petshop gezdiysemde kimsenin elinde dogru düzgün malzeme yok dükkanlar hep boş sattıkları üç tane balık iki tane kuş başka birşey yok ne sorsam yok o yok bu yok İstanbulda bu işi adam gibi yapan büyük biyer yokmu ya :(

Bulursun umarım :) İnternet sitelerine bir göz at bence.Değişik şeyler olabiliyor.
Sabah koyduğum bitkilerin hepsinin yeri değişti, kumu darmadağın etti :D

Çok güzel olmuş.

Güzel olmuş benim akvaryum daha küçük kapluşlarda küşük büyüyünce 100-150 lt akvaryum alıcam şuan 45 -50 arası bende tam bilmiyorum ama anlamadığım şey su temiz ama suyun üstünde yağ gibi şeyler var ne anlamadım sizce kötü bişeymi.

Deri değişimi falan değil o yağ gibi olan kullandığın taşlardan kaynaklanıyor biliyorum o sorunu çok defa başıma geldi filtren güçlüyse çeker ama iç filtre yetmez o bikaç su değişiminde geçer anca önemsencek birşey değil boşver.
Buarada benim kapluş araba yapmış kendine, çekmiş nehrin kıyısına takılıyo :p
mailto:/2vhu5hj.jpg

Dikkat edin ehloyetsiz yakalanmasın sonra nezaret hane olarak plastik kaba koyarlar. :D :p

Çok güzel bir ev olmuş kapluşunuza.

Çok güzel bir ev olmuş kapluşunuza.

mailto:/zspc2d.jpg
mailto:/11a8zds.jpg
mailto:/10csrd5.jpg

Halı kaydırmaz güzel olmuş.Daha rahat çıkar artık kuru alana :)

evet daha rahat cıkıyor ama hemen yemegini alıp (yem koyuyorum kuru alana cıksın diye) hemen suya atlıyor alalı neredeyse 1 ay dolmak üzere hiç kuru alanda vakit geçirdiğini görmedim ısıtıcı lambası falanda var kocamanda kuru alanı var korkaklığından çıkıpta keyfini çıkaramıyo hala çoğu zaman saklanıyor köşelerde. Halı kaymazınıda yapıştırmadım üstüne serdim zaten kayalar taşlar tutuyo onu ama rampanın üzerine gelen kısmı suya girince havalanmasın diye iki ucuna kurşun bağladım misineyle böylece oda sabit kaldı suyun içinde yapıştırmakla uğraşmadım.
mailto:/28mka6a.jpg

Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Kırmızı Peugeout(Yazılışından emin değilim :) ) güzel bir seçim :p

Hayvanı kandırma :D Yorulunca zaten mecbur kalıp çıkacak :) Zamanla alışır her halde kuru alanına.Ama kapluşa anlayış göster.Hala senden korkuyordur belki :p
Benim ki yeni kuru alanı pek sevdi geceleri ışığı açık bırakınca orada uyuyor :D

zencefil' Alıntı:
Hayvanı kandırma :D Yorulunca zaten mecbur kalıp çıkacak :) Zamanla alışır her halde kuru alanına.Ama kapluşa anlayış göster.Hala senden korkuyordur belki :p
Benim ki yeni kuru alanı pek sevdi geceleri ışığı açık bırakınca orada uyuyor :D

Bazen bakıyorum tam çıkmış korkak korkak duruyo odaya girdiğim gibi cupp suya :D
çok küçük daha biraz büyüsün bakalım güveni artar git gide.
furkan54ozan' Alıntı:
Ellerinize sağlık çok güzel olmuş.Kırmızı Peugeout(Yazılışından emin değilim :) ) güzel bir seçim :p
Tesekkür ederim. Peugeot olucak. :)

sagol :) arabanın bi amacı yok öylesine koydum kuru alana. Hoşuma gidiyo. Kapluşumuda araba manyağı yapcam benim gibi. buarada balıklardan bitanesi öldü durup dururken. Bende işkillendim acaba koyduğum kurşunlar yüzündenmi diye. Kurşun suya zehir karıştırıyo olabilirmi ? Zehirli bir maddeden yapılıyo ama suya zararı olurmu diye düşünüyorum içime sinmedi şimdi kurşun yerine başka bir ağırlık bulup bağlayacağım plastik boncuk falan..

Kurşun ağır bir metal.Vücuda girdiğinde atılma şansı yok.Yavaş yavaş canlıları da etkileyecektir tabi ki.

Böyle resimler koyma yaa.:( Kıskançlıktan çatladım resmen.Muhteşem olmuş.Ben bu kadar güzel akvaryum görmedim.Çok güzel olmuşş!

Geri