Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 minicik misafir (:

turtle..

Altın 4 Üye
Merhaba arkadaşlar..Bugün ailemize iki minicik kapluş katıldı..Bir tanıdığımızın komşusu ölüm fanusunda soğuk su içinde bakıyormuş bu miniklere,tanıdığımızda benim bakım koşullarımı anlatmış ve bu şekilde bakımın yanlış olduğunu söylemiş.O kişide daha fazla bakamayacağını söylemiş,tanıdığımız bana bakıp bakamayacağımı sordu tabiki kabul ettim ve şimdi yeni evlerine yerleştiler ^^ O kadar minikler ki 1 tl boyutunda,henüz alışamadılar kuru alanda duruyorlar suya inemiyorlar henüz,ben suya koyuyorum ama hemen kuru alana çıkıyorlar.İnşaallah bizimkilerle iyi anlaşırlar ^^

Cvp: 2 minicik misafir :)

Umarım mutlu bir aile olursunuz. Size tavsiyem alışma sürecinde onları hiç bir şekilde ellemeyin :)

Birkaç kere elime aldım,kabuğunda derisinde bir sorun var mı diye baktım,birinin gözleri zor açılıyordu teramisin sürdüm..Devamlı uyuyorlar sanki ısıdan mayışmış olabilirler mi?

Soğuk suda yaşıyorlarmış demişsiniz. Bu yüzden hasta olma ihtimalleri var. Bir kaç gün gözlemleyin eğer düzelme olmazsa ve belirtiler akciğer enfeksiyonunu gösteriyorsa tedaviye başlamanız lazım. Gözlerinde sorun varsa teraymcn sürmeniz iyi olmuş.

Umarım sadece alışma evresidir. Çok küçük yavru kaplumbağalar ürkek ve tedirgin oluyor. Suya girdiklerinde de yüzüşlerini izleyin. Akciğer enfeksiyonunun kaplumbağalarda su içindeki belirtilerini gözlemlemiş olursunuz.
Sağlıklı günler...

Pek hasta gibi değiller ama olabilme ihtimali de çok yüksek :( yinede gözüm üstlerinde..

Geri