Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

2 yasindaki kizimiza arkadas ariyoruz

Deadly Sto(R)m

Gümüş 5 Üye
Merhaba,

Konu basligini okuyunca 2 yasindaki bir cocuga kaplumbaga almak istedigimizi dusunebilirsiniz ama durum daha farkli; 2 yasindaki yaklasik 15 cm'lik kizimiz Kaplus' a arkadas ariyoruz :) 300 litre suda tek basina yasamasin istedik. Istanbul icinde sahiplendirme isteyen olursa haberim olsun.

Umarim anlasmazlik olmaz ama olursa uzulerek geri vermek zorunda kalabilirim. :(

Cvp: 2 yasindaki kizimiza arkadas ariyoruz

Sizinki dişi olduğu için arkadaş olarak yine dişi sahiplenin böylece daha rahat ederler diye düşünüyorum.

TurtleLover' Alıntı:
Sizinki dişi olduğu için arkadaş olarak yine dişi sahiplenin böylece daha rahat ederler diye düşünüyorum.

Sosyalleşmiş bir erkek bir dişi de olabilir gibi geliyor. Ama emin değilim.

Bu arada almam gereken en küçük boy kaç santimetre civarı olmalı?

Çok küçük olması iyi değil. Dişinin boyutlarında alman doğru olur. Eğer küçük alırsan dişinin ona zarar vermesi muhtemel.

11 cm boydan aşağı olmasın. Dişide yeni yeni bu duruma hazırlanıyordur. Erkekte 12 cm sonrası daha aktif olur. Birbirlerini dengelerler. Erkek daha agresif olur. Bu sebeple dişi bir nebze daha iri olursa kendini korur.

Aslinda ticarete ortak olmamak icin pet shoptan almak istemiyorum ama bu aralar sahiplendirmek isteyen yok sanirim. Dun Flora pet shopu aradim. Elimizde 10-15 cm lik var dedi ama fiyat bilgisi vermedi. Sizce ortalama fiyatlar ne kadardir?

10-15 cm civarında bir kaplumbağaya fiyat isteyen petshop hiç görmedim. Çogu insan büyük almak istemedigi için yok pahasinaveriyolar. Ben profiloda 20 cm lik bi tane sordum. 20 TL lik alışveris yapın kaplumbağa için ücrete gerek yok demişti.

Florada bırakılan kaplumbağalara bakıyor ve Selim e önerilen gibi bir öneride bulunabilir. Bir çoğu hemen sahiplendirip kurtulmaya çalışıyor. Sonuçta hayvanları besliyorlar.
Belki sembolik bir yem ücreti isterler.

Umarim dediginiz gibi sembolik bir ucrete hallederim. Bu durumda varsa 11-12 cm erkek, 13-14 cm disi almam uygundur degil mi? En kotu, erkek hic almam, bir veya iki disi alirim. Tabi stoklar dahilinde :)

Elde dişi varsa bir erkekle deneme yapılabilir. Tabi anlaşamama riski var. Genel anlaşamama durumuda iki dişi arasında olabilir. Yani denemeden bilinmez.

anlaşamama durumuna bağlı olarak geri getirebilirim demeyi de unutma. iki dişi bir erkek bir dişiye nazaran daha iyi anlaşır. erkek çiftleşme eğilimi gösterebilir fakat dişi yüz vermeyebilir. bu da didişmeye sebep olabilir.

cem' Alıntı:
anlaşamama durumuna bağlı olarak geri getirebilirim demeyi de unutma. iki dişi bir erkek bir dişiye nazaran daha iyi anlaşır. erkek çiftleşme eğilimi gösterebilir fakat dişi yüz vermeyebilir. bu da didişmeye sebep olabilir.

Geri almama ihtimali varsa zaten risk alamam. Umarım öyle birşey olmaz ya. Bugün gitmeyi planlıyorum Flora'ya.

Kusura bakma yeni aklima geldi benimde soyleyeyim dedim. Olduda bulamazsan falan eminönude bilirsen petshoplarin oldugu bir yer var , karsina cikan ilk petshop'un tam arka tarafinda kalan petshop da ben 3 tane gormustum buyuk boyda kaplumbaga yaklasik1 hafta önce. Biri 10 diger ikisi 13-15 cm arasiydi. Ya 20 ya 25 TL demisti adam. Aklinizda bulunsun

Cvp: RE: 2 yasindaki kizimiza arkadas ariyoruz

AEK' Alıntı:
Florada bırakılan kaplumbağalara bakıyor ve Selim e önerilen gibi bir öneride bulunabilir. Bir çoğu hemen sahiplendirip kurtulmaya çalışıyor. Sonuçta hayvanları besliyorlar.
Belki sembolik bir yem ücreti isterler.

Az once Flora'dan iki adet kaplumbaga aldim. Yaklasik 10 cm boyundalar. Bizinkinin yanina getirince ufacik kaldilar. Neyse ki yem yeme, anlasamama veya bizimkinin kabullenememesi gibi bir sorun yok simdilik. Tahminimce bu ikili de disi gibi. Musait olunca fotograflarini eklerim.

Ama malesef sembolik bir ucret filan istemediler. Iki kaplumbagaya 60 lira dedi. 50 bile olmaz dedi. Bir de ustune esim beni ararken trafik cezasi yemis, telefonu eline almis ama daha beni aramamis. Kisacasi iki kaplumbaga 130 liraya mal oldu bana. Neyse, umarim hastalik vb sorun cikmaz da keyfimiz kacmaz...

Fazla ücret istemişler. Keşke bir kaplumbağa alıp cinsiyetine emin olma yönüne gitseydiniz. Eğer biri dişi çıkarsa kesin cinsiyeti belli bir erkek eklenebilirdi. Neyse anlaşsınlarda sorun değil.

AEK' Alıntı:
Fazla ücret istemişler. Keşke bir kaplumbağa alıp cinsiyetine emin olma yönüne gitseydiniz. Eğer biri dişi çıkarsa kesin cinsiyeti belli bir erkek eklenebilirdi. Neyse anlaşsınlarda sorun değil.

Şimdilik alan çok, belki kesin erkek bir tane sahiplenebilirim. Ama bu sefer para vermesem iyi olacak gibi :)

Yenilerden biri yüzüp karnını doyurduktan sonra güneşlenmeye başladı. Orada ne ısıtıcı vardı ne de ısıtıcı lamba...

İlk poz:t65y:

mailto:/121bqew.jpg

Kuru alan o kadar büyükli 10 cm kaplumbağa yavru gibi görünüyor.

Sahiplendirme ilanlarını sürekli takip etmeli.

hakikaten hayvan yavru gibi kalmış yanına bir tane şart olmuş. acıdım hayvanın haline koca sarayda tek başına.

bende var ve disi isteyene her ile ozel kutusunda gonderebilirim

istanbuldan elden sahiplendirebilirim telf: 5413199072 goruselim bakmakta zorlaniyorum

Geri