Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

22 gündür yemiyor

huluyalgın

Bronz 4 Üye
arkadaşlar daha önce de yazmıştım yem yemiyor diye bi kaç tavsiye vermiştiniz. ama hala yemiyor. raffy p, reptomin ve jbl tortil yem var. yemleri karidesin içinde tutuyorum kokusu sinsin diye. kırıp verdim, ezip verdim, ıslatıp kuru alana bıraktım hala yemiyor. ilk başlarda karides yemişti ama yeme alışsın diye 18 19 gündür vermiyorum karides de. kaplumbağa benekli kaplumbağa. suyu normale göre daha serin(24 25 civarı). her şeyi var yani.

şimdi ben hala bekliyip bu şekilde devam mı ediyim yoksa başka beslenme şekli var mı ? stick yemler dışında sebze falan

Prodac tartavit diye bir ürün var iştahsız kapluşlar için belki işe yarayabilir sadece öneri tabi

Cvp: 22 gündür yemiyor

hayvanın 22 gündür aç kalması iç organlarında geri dönüşü olmayan hasarlar (organ yetmezliği) bırakabilir. Organların düzgün çalışabilmesi ve gelişebilmesi için proteine ihtiyacı var. Bence şu andan itibaren 3-4 gün boyunca ne yiyiyorsa onu verin daha sonra tekrar aç bırakarak yemlerini dikte edersin. Tavuk göğsü ve tatlı su balıklarını da deneyebilirsin

su çok soğuk, suyu 28 derece yapıp vitamin damla yutturmaya çalış. sıcak ve vitamin metabolizmayı çalıştırıp iştahını yerine getirecektir. bu iki gün içinde tepki vermezse duygunun önerdiği ürünü dene.

Çok inatçıymış. Ağzına direk vitamin damlatın. Hem besin sağlar hemde bir nebze iştah açar. Özellikle sera reptilin alın. Karides verin bu arada. Hayvan sınırları zorlayacak derecede inatçı.

ve yem yemeye başladığında azar şekilde verip bırak sindirim sistemini uzun süredir kullanmadığı için fazla yem hazımsızlık sorunu oluşturacaktır.

burada siz demiştiniz benekli kaplumbağalar biraz daha soğuk suda yaşar diye. sera reptalin deniyim bi de bakalım umarım işe yarar.

Soğuk derken zaten su 24-25 derece ise fazlasıyla uygun. Yani hiç soğuk değil. Res olanlar dahi 26 derecede yaşıyor. Isı anlamında sorun yok. Bu hayvana taze tatlı su balığı vermeyide deneyin. 15 günü geçmesi gerçekten inatçı olduğunu gösteriyor. Vitamini ihmal etmeyin.

Benimde vefat eden kaplumbağam 22 gün yem yemedi belki 20 günde olabilir.Akciğer kanserinden vefat etti

Arkadaşlar özür dilerim.Akciğer enfeksiyonu diyecektim

Geri