Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 gün yem yemiyo

düzgün ali

Bronz 4 Üye
kaplumbağam 3 gündür yem yemiyo

pet shop tan aldığımda pakette un kurdu verdi yemiyo balık yemi verdim yemiyo

Cvp: 3 gün yem yemiyo

Bakım şartların ne?
Ne veriyorsun yem olarak?

Kaplumbağaya balık yemi verilmez. Onlar için hazırlanmış yemlerden almalı.
Un kurdu açık poşette ise atılmalı. Son kullanma tarihi belli olmayan açıkta beklemiş yemler kesinlikle verilmemeli.

Kaplumbağa için yavru ise öncelikle sera raffy p ve sera raffy I yemleri alınmalı. Hatta destek olarak sera mineral yemde raffy p içindeki kırmızılar bitince alınmalı.

akvaryumda besliyorum iki tane uvb lambam var iki tane 55 w işe yaramıyo yarın ilk işim almak dayanırmı

iki uvb çok gelir tek kullan. uva'ya göre radyasyon ışınımı fazladır. çubuk florasan mı ? ne kadar zamandır kullanıyorsun.

İki kırmızı yanaklı su kaplumbağam var arkadaşım onları bana hediye edeli 6 gün oldu ve eve geldiklerinden beri bişey yemiyorlar üstelik ara ara suyun içinde gözleri kapalı vaziyette hareketsiz kalıyorlar.Onlar için korkuyorum.Henüz uygun bir ortam sağlayamadım şuan içinde palmiye olan küçük plastik kapta yaşıyorlar.Bir kaç petshopla görüştüm fiyat araştırması yapmak için fakat hepsi başka başka şeyler söyledi ve benim kafam karıştı.Hazır olarak satılan terrateryumları mı tercih etmeliyim yoksa bir akvaryum alıp onu uygun hale getirmeliyim ve en önemlisi bu işin içinden nasıl çıkacam?

gülnur o kaba ölüm kabı deriz özellikle bu zamanda ölümle burun burunalar derhal gerekli olanları almalısın. anlattığına göre hastalık başlangıcı da var. bu konuyu incele mailto:/forum/Konu-su-kaplumbagasi-bakim-kilavuzu--10252.html

HUKMUK' Alıntı:
İki kırmızı yanaklı su kaplumbağam var arkadaşım onları bana hediye edeli 6 gün oldu ve eve geldiklerinden beri bişey yemiyorlar üstelik ara ara suyun içinde gözleri kapalı vaziyette hareketsiz kalıyorlar.Onlar için korkuyorum.Henüz uygun bir ortam sağlayamadım şuan içinde palmiye olan küçük plastik kapta yaşıyorlar.Bir kaç petshopla görüştüm fiyat araştırması yapmak için fakat hepsi başka başka şeyler söyledi ve benim kafam karıştı.Hazır olarak satılan terrateryumları mı tercih etmeliyim yoksa bir akvaryum alıp onu uygun hale getirmeliyim ve en önemlisi bu işin içinden nasıl çıkacam?

Oluşturduğun başlıkta yazdım Gülnur.

Geri