Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

3 Kaplumbağa İçin Beslenme

Dinow

Yeni Üye
3 yavru kaplumbağam var. İştahları fazla yok ne vermeliyim ne kadar vermeliyim bilemedim. Birisinin kabuk boyu 3.0cm, öbürleri ise 4.5cm ve 4.0cm. İştahlarının açılması için ne yapmalıyım ve günlük olarak ne vermeliyim? Elimdeki mamalar gammarus, stick yem ve sera reptil carnivor temel yem. (Bu arada bir önceki konuma bakabilir misiniz?)

Carnivor yem yavrular için sert gelir. 6 cm kabuk boyuna kadar buzdolabında saklayın. Diğer stick yem ne marka? Açık yem kullanıyor musunuz?

Akvaryumda su ısıtıcı, kuru alan, ısıtma lambası ve filtre var mı?

Deep fix reptivit vitamin damla alın. Bunu her gün 1 damla ağızlarına damlatın. 4 gün sonra bilgi verin. Bu süreçte sabah akşam önlerine bir tane gammarus atın.

Hayvanlar ne kadar süredir yemiyor?

Carnivor yem yavrular için sert gelir. 6 cm kabuk boyuna kadar buzdolabında saklayın. Diğer stick yem ne marka? Açık yem kullanıyor musunuz?

Akvaryumda su ısıtıcı, kuru alan, ısıtma lambası ve filtre var mı?

Deep fix reptivit vitamin damla alın. Bunu her gün 1 damla ağızlarına damlatın. 4 gün sonra bilgi verin. Bu süreçte sabah akşam önlerine bir tane gammarus atın.

Hayvanlar ne kadar süredir yemiyor?
Carnivor yem sert olduğu için kırıp veriyordum ama yetişkin yemi olduğu için vermeyi bıraktım. Açık yem kullanmıyorum. Stick yemin üzerinde Turtle Sticks Food yazıyor. Hayvanlar uzun zamandır yemiyor ama çok acıkınca akvaryumdaki artıkları yiyorlar galiba, akvaryumda yemek kalmıyor çünkü. İştahlarının açılması için ağızlarına tor-axol damlatıyordum. Sularına da deep fix reptivit damlatıyordum. Dediğinizi yaparım.

Suya vitamin damla damlatmıyoruz.

Vitamini kaç günde bir ne kadar veriyorsunuz. Fazla gelmesin. Fazlası da zararlı.

Geri