Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

4 su kaplumbağası

Merhaba foto ekleyebilir misiniz yada suradan yazabilir midiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar benim de çocuğum için istiyoruz acaba iletişime geçebilir miyiz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cocuk icin istiyorsunuz ama akvaryumda bakilmasi gerek ve cok masrafli hayvanlardir cocuklara uygun degil bilgilendirmek istedim.

Merhaba 4 tane su kaplumbağam var.
Hepsi farklı boyutlardadır. 3 tanesi kırmızı yanaklı.
4 tanesi için yeterli alanım olmadığı için sahiplendirmek istiyorum.
Merhaba 5 tane kaplumbagam var akvaryumum da 60,70 litrelik isterseniz alabilirim vet teknikerim akvaryum ısıtcısı,uv ışıgı ,filtre herşeyim var

Merhaba 4 tane su kaplumbağam var.
Hepsi farklı boyutlardadır. 3 tanesi kırmızı yanaklı.
4 tanesi için yeterli alanım olmadığı için sahiplendirmek istiyorum.
Hayvanı vereceginiz kişinin gerçekten güzel bir yuvada bakip ilgilenecegine emin olduktan sonra verin. 4 Kaplumbağa için su hacmi mimum 90 litre olmali başka Kaplumbağalari varsa su hacminin daha fazlasi olmasi gerek. Belki yavru olduklari icin suan yeter ama hayvanlar kisa surede buyuyecek ve alan yetersiz gelecek sahiplenen kişi büyük ihtimalle baş edemeyip atacaktir bu yuzden yeterli yuvasinin olduğundan emin olur. Ayrica alacak kisinin sehir icinden olmasi yada sehir disindan arabayla gelip almasına dikkat edin.

Merhaba 5 tane kaplumbagam var akvaryumum da 60,70 litrelik isterseniz alabilirim vet teknikerim akvaryum ısıtcısı,uv ışıgı ,filtre herşeyim var
Foruma hoşgeldiniz.

Şu an sanıyorum hayvanlar ufak ama büyüyecekler. Çoklu hayvan bakımında sistem kaplumbağa başı en az 100 litre su ister. Şu an elinizdeki hayvan sayısı bile fazla. Hayvanlar büyüdüğünde başta alfa mücadelesi olmak üzere, yer darlığı, yem kavgası, cinsel gelişim sonrası hormonların tavan yapması gibi bir sürü nedenle birbirlerine saldıracaklar.

Maliyetlerde cabası, artık herşeyin fiyatı uçmuş durumda.

Kısaca sahiplenme yerine sahiplendirme yoluna gitmenizi tavsiye ederim.

60 litre hayvanların 6 cm kabuk boyuna sahip olduğunu düşünürsek sizi hazirana kadar götürmez.

Daha büyük akvaryumum var zaten ama evet küçükler daha benimkiler sanırım sizinkiler büyük

Geri