Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

4 yaşındaki dişimi çifleştirmek istiyorum

ninjakaplumbağa19

Gümüş 2 Üye
Öncelikle s.a benim dişi ve 4yıl kendi başına yaşamış kaplumbağam var onu 4yaşında erkekle çiftleştircem ama korkuyorum ölür öldürebilir diye yavru yapmasını çok isterdim.Çok Almak istiyorum erkek.Lütfen Yardımcı olun.

RE: Yardım edermisiniz lütfenn :(

2. Akvaryumu kurabilecekseniz alin. Ama kavga durumunda ayiricaksiniz. 4yil az buz degil yani

KAvga edebilirler. Deneyerek öğrenilecek bir durum. Sizdeki hayvanın boyu ne kadar?

Cvp: 4 yaşındaki dişimi çifleştirmek istiyorum

4Yaşında ama 4sene ölüm fanusunda olduğu için 10cm kafasıyla

kafasıyla 10 cm ise kabuk boyu 8 cm var. vücut olarak ufak üreme organlarının gelişip gelişememesi bir yana bu boydaki hayvanın yumurtlaması imkansız. vücuduna zarar verir.

en azından bir 15 cm olması gerek.

Yeterli akvaryum hacmi varsa yani 220 lt gibi bir su mevcutsa yanına ikincisini alabilirsiniz. Ancak kavga etmeyeceklerinin garantisi yok. Bu kaplumbağa bu kadar sene yalnız yaşamaya alışmış. Sahiplendiği yerde başka hayvan istemeyebilir. Tabi denenmeden bilinmez. Eğer olumsuz sonuç olursa akvaryumu ayrı kuru alanlarla bölmek yada ikinci sistemi kurmak gerekir.

Geri