Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

41 Günlük Kapluşlarım :)

Kapluşlarımmm

Bronz 5 Üye
Kaplumbağalarımın cinsiyetlerini bilmediğim için öylesine ad verdim onlara. Biri Thomas diğeri ise West <3 Ama sonra değiştirebilirim belki ^^ Kaplumbağalarım Klasik Rock dinler :D Led Zeppelin dinler. :D Thomas fırçalanmaktan çok hoşlanır ama West fırçalanma günü geldiği zaman kaçmak için elinden geleni yapar :D Sonraa ben bilgisayarda bir şeyler yaparken onlar izlemekten çok hoşlanır hele hele bir kaplumbağa resmi açınca çok seviniyorlar :p :D Karides yemeyi çok seviyorlar onlara her zaman elimden yediriyorum bana alıştılar yarış yapıyoruz onlarla yeme kim daha önce ulaşırsa o gün 1 tane karides fazla yiyor :haha: Taşlarının üstüne pek çıkmazlar çok hareketliler ben gelince yerlerinde duramıyorlar :D Ben geldiğimde de onlara Hey Guysss!! diyorum :D Bugün biraz güneş gördüler ve keyifleri yerinde şuanda :133: Fotoğraf makinem geldiğinde bir çok fotoğraf koyucam o zaman iyice bakarsınız :) Umarım beni bırakmazlar.
İyi günler...

Ya şimdi fark ettimde şuanda kaplumbağam çok hızlı bir şekilde çakıl taşlarını ayıklıyor bir sorun değil dimi bu çünkü zaman zaman yapıyorda.Sonra birden sakinleşiyor.

Cvp: 41 Günlük Kapluşlarım :)

Hayır bu gayet doğal bir davranış. İçiniz rahat olsun.

Cvp: 41 Günlük Kapluşlarım :)

Bende elimden besliyordum şimdi yemi yiyiyor sonrada parmağımı sırıyıyor bazen yeme değil başka yere sıçrayıp elimi ısırıyorlardı geçen ısırdığında kanattı o günden beri elimde beslemiyorum :D aldığımda miniciklerdi şimdi 15 cm :D

Geri