Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

45 litre bitkili tankım

Cvp: 45 litre bitkili tankım

Merhabalar,

Sadece harcadığınız emek bile akvaryumunuzu güzel yapmak için yeterli. Bitki akvaryumunda pek tecrübem olmadı; ancak gözlemlerim bitkilerin tankta gelişmesi için bir süre sabretmek gerekiyor. Hatta kimi akvaristler 6 ay gibi uzun bir süreden bahsediyor bitki tankları için. Muhtemelen sizin de su değerleri tyavaş yavaş oturacak ondan sonra bitkileriniz daha iyi yetişecektir. :)

Sevgilerimle..

Bitkili olarak bu benim ilk tankım.Akvaryum hacmi küçük olduğu için su değerlerini ayarlamakta zorlanıyorum.Dediğiniz gibi biraz sabır işi.
Sabırla uğraşmaya devam :)

Yeni gelecek kaplumbağa için oldukça doğal bir ortam olacak kesinlikle :)

Konuyu şimdi gördüm ben kaplumbağadan önce balıkla 2 sene uraştım bi ara akvaryumumda 14 lepistes neon balığı dediğinizden 12 tane felan vardı sonra onlar üredi 40 balık oldu akvaryumda en son bir facia yaşandı :( balıklardan birisi hastalandı ve öldü ben okuldayken balığı atmışlar çöpe söylemediler suda mikrop üredi en son geriye 5 balık kaldı kurtulan onlarıda geri petshopa verdik.

Neonlarda mantar hastalığı bildiğim kadarı ile ölümcül oluyor.Ama şu zamana kadar tankta hiç bir hastalık olmadı (nazar değmesin)

Ama çok eğlenceliler 40 tane rengarenk balık yüzüyor lepistesler birbirlerine kur felan yapıyorlar neonlar yavru kabındaki yeni doğumş balıkları yemek istiyor ama bir türlü başaramıyorlardı geçe el feneri tutardım akvaryuma neonar ile erkek lepisteslerin kuyruğu yansırdı ozaman küçük olduğumdan böyle eylenrdim. :D

Ellerinize sağlık çok güzel görünüyor akvaryumunuz. Kapluşun gelmesini merakla bekliyorum.

Elmam psikopata bağladı :D
Ortada yaprakları yenmiş olan limonumun faili elmam :D
Eğer devam ederse bu huyuna akvaryumdan uzaklaştıracağım mecbur :D

Ceza olarak pakizenin tankına koy :) 1 hafta:p

Akvaryumda bitkiler o kadar sık bir hale geldi ki elmayı görmüyorum :D
Pakize'ye tatlı niyetine geçer benim elma :D

Yem olacağını bilmesem Süleman'ın akvaryumunda elma salyangozlarını beslemek isterdim çok hoş görüntüleri var :) Bu arada tankınız çok hoş olmuş :)

Geri