Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5.5cm kırmızı yanaklı ne kadar yer

Atyxah

Gümüş 5 Üye
10 12 aylık 5.5 cm kabuk boyu var gelişimi nasıl

3 tane tetra reptomin sticks atıyorum yeterli midir ?

Tetra reptomin baby ise öğün başı 4 tane, kan kurdu biçimli ise öğün başı 2 adet verin. 8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün sonra tek öğüne düşüyoruz.

Hayvan şu an kısa ama büyüme potasına girdiğinde boy atma hızlanır.

Tetra reptomin baby ise öğün başı 4 tane, kan kurdu biçimli ise öğün başı 2 adet verin. 8 cm kabuk boyuna kadar günde iki öğün sonra tek öğüne düşüyoruz.

Hayvan şu an kısa ama büyüme potasına girdiğinde boy atma hızlanır.
baby değil kan kurdu ama 3 tane veriyorum doymuyor yine istiyor artırayım mı diye yazmıştım

IMG_20231121_211024.jpg
mesela 3 tane verdim akvaryumda eski yemler duruyor yerde ama yem kabına sarıyor

sonra birini görünce kuduruyor bazen tekrar yem istiyor

Eski yemleri alın koku ve tadı gider yemez. Akvaryumu kirletir. Yemediklerini en geç yarım saat içinde alın.

3 tane yeter de artar. Ölçüyü aşmayın obez olur.

Bu hayvanın 5,5 cm olduğuna emin misiniz sanki daha büyük duruyor.

Birini gördüğünde yem verecek amaçlı cama yapışırlar bu temel özellikleri.

Başka yem yok mu? Dajana gammarus sticks ve tropical biorept supreme young yemi alın.

Eski yemleri alın koku ve tadı gider yemez. Akvaryumu kirletir. Yemediklerini en geç yarım saat içinde alın.

Başka yem yok mu? Dajana gammarus sticks ve tropical biorept supreme young yemi alın.
başka yem alacağım 5.5dan büyük de olabilir son zamanlarda ölçmedim bugün ölçeyim

Merhaba ben gunluk kafasini. Buyuklugunde yem atiyorum, onun disinda yesillikte verebilirsiniz benim kaplusum cok sever

tam 6cm olmuş akvaryum da küçük geliyor birkaç gün sonra çok pis kokmaya başlıyor

o yemleri mi alayım şimdi

reptomini kaç tane vereyim

Merhaba 10cm e yakın
Tamam. Her hayvan farklı sebzeleri seviyor. Denemeler yapabilirsiniz. Kışın salatalık hormonlu olacağı için vermiyoruz. Ispanak roka tere reyhan gibi kokulu bitki vermiyoruz. Maydanozun da fazlası zararlı. Verecekseniz 10 günden aşağı olmamak kaydıyla birkaç yaprak yeterli. Brokoli ve karnabahar haşlanıp haftada bir verilebilir.

Marul kıvırcık türevleri verebilirsiniz. Her gün vermeyin hayvan bıkabilir. Haftada iki kez makul.

tam 6cm olmuş akvaryum da küçük geliyor birkaç gün sonra çok pis kokmaya başlıyor

o yemleri mi alayım şimdi

reptomini kaç tane vereyim
O yemleri alın. Günde iki öğün devam edin. Hayvan iki stick verin, yiyebiliyorsa alınacak yemlerden 3 stick yem verebilirsiniz deneyin. Repto kan kurdu biçimli ise iki tane verin. Yiyemezse 1,5 adet verin.

Su sürekli bu sürede kirleniyorsa ya filtrasyon yetersizdir yada akvaryum küçüktür.

O yemleri alın. Günde iki öğün devam edin. Hayvan iki stick verin, yiyebiliyorsa alınacak yemlerden 3 stick yem verebilirsiniz deneyin. Repto kan kurdu biçimli ise iki tane verin. Yiyemezse 1,5 adet verin.

Su sürekli bu sürede kirleniyorsa ya filtrasyon yetersizdir yada akvaryum küçüktür.
akvaryum çok küçük ben 3 tane veriyorum 2.5 tane felan yiyor zaten yem parçalanıyor 2 tane felan yemiş oluyor toplamda belki daha fazladır 2 2.5 arası.

O zaman iki tane verin. Fazla tok olmasın. Yemde ziyan olmasın akvaryumda kirlenmesin.

Akvaryumu olabildiğince büyük alın. Geniş alan hayvanı mutlu etmekle birlikte gelişimine de katkı sağlar.

O zaman iki tane verin. Fazla tok olmasın. Yemde ziyan olmasın akvaryumda kirlenmesin.

Akvaryumu olabildiğince büyük alın. Geniş alan hayvanı mutlu etmekle birlikte gelişimine de katkı sağlar.
Önerdiklerinizi aldım kaçar tane sabah akşam hangisi nasıl vereyim

Elinizdeki yemlerin hepsinin ismini yazın. Bir de mümkünse her yemi yanyana koyun ebatlarına bakayım.

Elinizdeki yemlerin hepsinin ismini yazın. Bir de mümkünse her yemi yanyana koyun ebatlarına bakayım.
yeni sipariş verdim elime geçmedi

Tetra reptomin sticks (kan kurdu şeklinde 1cm felan)
Dajana gammarus sticks (küçük küçük)
tropical biorept supreme young (küçük küçük galiba)

bunları satın aldım tetrayı sürekli veriyordum zaten 1 çeşit vardı 2 çeşit daha aldım.

Tetradan 80ml kaldı tropicalden 2 tane aldım 500ml gammarus 1 tane aldım 1000ml var diyelim.

Geri