Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5 gün aç kalabilirler mi?

kaplumbaga_000

Bronz 4 Üye
Arkadaslar merhaba, bir konuda yardiminiza ihtiyacim var. Ekim ayindan beri besledigim iki yetiskin kaplumbagam var. Gelecek hafta sehir disina cikmam gerekiyor, kaplumbagalar yaklasik 5 gun yalniz kalacaklar. 5 gun yem verilmemesi sıkıntı yaratir mi? Verecek kimseyi bulamadim :'(
Acil yardimlarinizi rica ediyorum :(

Cvp: 5 gün aç kalabilirler mi?

Muhtemelen bir sıkıntı olmaz çünkü yetişkin kaplumbağalar 10 gün civarı aç kalabiliyor.Siz giderken son yemlerine vitamin damlatın.Eğer imkanınız varsa da güvenebildiğiniz bir komşunuza evin anahtarını bırakın ve kapluşların bir öğünlük yemini hazırlayıp koyun.Komşunuzda 2. veya 3. gün gelip sadece sizin ayırdığınız yemi akvaryuma atsın.Biz komşularımıza güvendiğimiz için öyle yapmıştık.

5 gün dayanabilirler. Bir sıkıntı olmaz. Ama her ihtimale karşı hem kontrol amaçlı hem de halsiz düşmemeleri için bir tanıdığınıza evinize arada bir yoklama amaçlı gelmesini rica edebilirsiniz.

Alternatif çözüm olarak otomatik yem makinası kullanılabilir

Yemden daha önemli konu kuru alan lambasının yanma aralığı.
Bir zamanlayıcı alın ve açık bıraktığınız saatlere ayarlayın. Ben normal zamandada bunu yapıyorum ve hiç açma kapama derdim yok.

Yorumlariniz icin cok tesekkur ederim, iki gun araliklarla beslenmelerinde sorun olmaz diye dusundum yorumlarinizda sonra. Cok tesekkurler :)

Geri