Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5 yaşında 2 kaplumbağa (Tırt ve Pırt)

denizdeniz

Bronz 5 Üye
Merhabalar arkadaşlar,

Beş yıl önce üniversite okurken Tırt'ı almıştım. Güzel de bakıyordum. Sonra annem de kendine Pırt'ı almış ama bakamadı. Ona da bakıyordum fakat İstanbul'da çalışmaya başladım ve çok ev arkadaşım var. Ben de ananeme bırakmıştım bir kaç senedir. O da başlarda yalnızken memnundu ama şimdi annesine bakıyor ve pek ilgilenemiyor. Ona yük olsun istemiyorum ama kendim de tek yaşamadığımdan eve alamıyorum. Şimdi çok büyükler. Evde cetvel yok ama Tırt'ın kabuğu yaklaşık bir karışım kadar, diğeri daha küçük. Çok büyük olduklarından kaya falan da koymuyor artık. Gün içerisinde dışarı çıkarıyor, yem yiyeceği zaman suya alıyor. Beslenme düzenini anlatmıştım ama ananem ete de biraz alıştırmış. Napsam bilemiyorum. Kendim almak istiyorum ama pek mümkün değil. Burada da artık şartları biraz kötü olmaya başladı ve ananeme de zor oluyor. Sahiplenmek isteyen olur mu acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Cvp: 5 yaşında 2 kaplumbağa (Tırt ve Pırt)

denizdeniz' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar,

Beş yıl önce üniversite okurken Tırt'ı almıştım. Güzel de bakıyordum. Sonra annem de kendine Pırt'ı almış ama bakamadı. Ona da bakıyordum fakat İstanbul'da çalışmaya başladım ve çok ev arkadaşım var. Ben de ananeme bırakmıştım bir kaç senedir. O da başlarda yalnızken memnundu ama şimdi annesine bakıyor ve pek ilgilenemiyor. Ona yük olsun istemiyorum ama kendim de tek yaşamadığımdan eve alamıyorum. Şimdi çok büyükler. Evde cetvel yok ama Tırt'ın kabuğu yaklaşık bir karışım kadar, diğeri daha küçük. Çok büyük olduklarından kaya falan da koymuyor artık. Gün içerisinde dışarı çıkarıyor, yem yiyeceği zaman suya alıyor. Beslenme düzenini anlatmıştım ama ananem ete de biraz alıştırmış. Napsam bilemiyorum. Kendim almak istiyorum ama pek mümkün değil. Burada da artık şartları biraz kötü olmaya başladı ve ananeme de zor oluyor. Sahiplenmek isteyen olur mu acaba? Yardımlarınız için şimdiden teşek
Merhaba,sahiplenmek isterim kaplumbağaları yeriniz neresi ilçe olarak

Merhabalar,
Şu an İstanbulda degiller ama sahiplendirme gibi bir durum olursa getiririm. Kaplumbagalariniz var mi? İlk defa mı alacaksınız? Bu konuya hakim misiniz?

denizdeniz' Alıntı:
Merhabalar,
Şu an İstanbulda degiller ama sahiplendirme gibi bir durum olursa getiririm. Kaplumbagalariniz var mi? İlk defa mı alacaksınız? Bu konuya hakim misiniz?

Şuanda yok daha önceden 2 tane besledim konuya hakimim beslenmeleri bakımları hakkında bilgi sahibiyim.

Su 4 tane Facebook grubuna da, durumu izah eden, fotografli ve il/ilce bilginizi iceren bir ileti acabilirsiniz.
1) Kirmizi yanakli su kaplumbagasi(red eard slider)
2) Su Kaplumbağası Sevenler Besleyenler
3) Su Kaplumbağası Dünyası
4) Su Kaplumbağası Arenası / Turtle Arena
Alıntı

Geri