Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

5 yaşındaki kızım için erkek arkadaş arıyorum

zeeynepakk

Yeni Üye
5 yaşında dişi bir su kaplumbağam var onun yanına arkadaş olabilecek bir erkek arıyorum Kocaeli İzmitte ikamet ediyorum İstanbul'a da gelebilirim sahiplendirmek istediğiniz erkek kırmızı yanaklı su kaplumbağanız var ise [email protected] adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz

Foruma hoşgeldiniz.

Kaplumbağanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvan uzun süre tek yaşamış ise akvaryumu sahiplenmiştir. Diğer taraftan erkekler gelişimlerini erken tamamladığı için kur amaçlı dişileri sürekli rahatsız eder ve bunaltırlar. Bu dişide psikolojik olarak tik oluşması noktasına kadar gider.

Ayrıca dişi erkeği beğenmez ise çiftleşme boyutlarına ulaşsa dahi çiftleşmez. Bu noktada karşılıklı saldırıp ısırmalar görülebilir. Dişi baskın karaktere sahip değilse bu dişi aleyhine daha olumsuz bir durum yaratacaktır.

Bu hayvanlar asosyaldir. Yine de düşünürseniz erkek dişiden 2-3 cm daha küçük olsun.

Foruma hoşgeldiniz.

Kaplumbağanın kabuk boyu kaç cm?

Hayvan uzun süre tek yaşamış ise akvaryumu sahiplenmiştir. Diğer taraftan erkekler gelişimlerini erken tamamladığı için kur amaçlı dişileri sürekli rahatsız eder ve bunaltırlar. Bu dişide psikolojik olarak tik oluşması noktasına kadar gider.

Ayrıca dişi erkeği beğenmez ise çiftleşme boyutlarına ulaşsa dahi çiftleşmez. Bu noktada karşılıklı saldırıp ısırmalar görülebilir. Dişi baskın karaktere sahip değilse bu dişi aleyhine daha olumsuz bir durum yaratacaktır.

Bu hayvanlar asosyaldir. Yine de düşünürseniz erkek dişiden 2-3 cm daha küçük olsun.
Kabuk boyu 15-16cm uzun süredir tek yaşıyor ama canı sıkılıyormuş gibi hissediyorum bir arkadaş olur en azından diye düşünerekten istiyordum

Dediğim gibi ortalık karışırsa akvaryumları ayırmak yada iade etmek gerekebilir. Tersine uyumda yakalayabilirler.

Her hayvanın karakteri farklıdır. Bu da durumu belirsiz kılar. Ama büyük çoğunluğu dediğim şekilde cereyan eder.

15-16 cm civarı ise 12 cm civarından büyük olmasın. Dişinin heybetli olması sebebiyle çekinmesi, dişi açısından iyi olur.

Geri