Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

6.5 cm de Beslenme

Batun

Bronz 4 Üye
Merhaba, 6.5cm kabuk uzunluğuna ulaştı. Gammarus stickten sabah ve akşam 4 tane atıyorum hepsini kapıyor yemi arttırmalı mıyım? Bu yem ile devam etmeli miyim? Ara ara gammarusta veriyorum.

Ekli dosyalar

• IMG_1337.jpeg
    IMG_1337.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 9
  • IMG_1338.jpeg
    IMG_1338.jpeg
    1.5 MB · Görüntüleme: 9
Tropical biorept W yada tropical biorept supreme young yemi alın.

Bir de ahm turtle sticks yada tetra reptomin baby yoksa tetra reptomin alıp (bu büyük yemdir) kırıp verebilirsiniz. 250'lik kutudan büyük almayın bayatlar. Bu her iki çeşitte iki seçenekten biri olsun.

Ayrıca haftada bir yada iki kez yemlerden uzak saatte körpe marul yaprağı verin.

Haşlanmış yumurta akı da verebilirsiniz.

Stick yemi 5 tane yapın. Gammarus 9-10 adet olsun. Yemleri alınca program yapalım.

Tropical biorept W yada tropical biorept supreme young yemi alın.

Bir de ahm turtle sticks yada tetra reptomin baby yoksa tetra reptomin alıp (bu büyük yemdir) kırıp verebilirsiniz. 250'lik kutudan büyük almayın bayatlar. Bu her iki çeşitte iki seçenekten biri olsun.

Ayrıca haftada bir yada iki kez yemlerden uzak saatte körpe marul yaprağı verin.

Haşlanmış yumurta akı da verebilirsiniz.

Stick yemi 5 tane yapın. Gammarus 9-10 adet olsun. Yemleri alınca program yapalım.
Tropical Biorept W ve AHM Turtle stick aldım. Bu yemler kullandığım Gammarus sticke göre ince ve ufak. Kaçar tane kullanmam gerekiyor sabah ve akşam? 6.5cm kabuk boyu.

Küçükseler 1 stick fazla verin. Göz kararı ayarlayın. Hayvanı şişirecek bir durum olmasın midelerinde su yiyince şişiyor yemler.

Otomatik yem makinası kullanıyorum, 6-7 stik atıyor tabi hep aynı olmuyor bazen 4 atıyor. Ufak parçalara bölüyorum. Ama kaplumbağa hep aç. Ne versem çiğnemeden yapıştırıyor mideye. Bu yemleri karma yapayım makinaya koyayım diyorum.

Yemleme makinasını evde olmadığınızda kullanın normal zamanlarda elden besleyin.

Hazneden rahat geçmesi için stick yemi ikiye kırıp ufaltabilirsiniz.

Karışık yemde sıkıntı şu olur hayvan yem seçerse diğerini yemez suda kalıp kirletir.

Benim kaplumbağam şu an yaşıyorsa senin sayende yaşıyor. Çok zor zamanları atlattı geçen kış. Veterinerler bir şey yapmadı. Verdiğin öneriler çok değerli. Allah senden razı olsun.

Amacımız hayvanların güzel şartlarda sağlıklı yaşamalarını sağlamak. Geçmiş olsun.

Geri