Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

60 Litre Kaplumbağa Paludaryumu

spot lamba olarak ne kullanıyorsunuz, nasıl?

resimleriniz veya konunuz varsa linkini rica etsem? :)

Merhaba,
Sanırım 2 tane kaplumbağanız var.Şu anlık 2 kaplumbaga için yeterli bi paladaryum.Ama kaplumbağalarınız büyüdüğünde bu Paladaryumu değiştirmeniz gerekecek.Kaplumbagalarda bi rçeşit canlı olduğu için eğlenmeyede hakları var.Petshoplarda kaplumbagaları eylendirmek için ekipmanlar,araç gereçler var.Sahibinin iyi bir hayvansever oldugunu anlaması ve sahibini daha çok sevmesi için küçük yaşta bu araç gereçler , ekipmanlar alınması gerek diye düşünüyorum.

Kaplummania' Alıntı:
Merhaba,
Sanırım 2 tane kaplumbağanız var.Şu anlık 2 kaplumbaga için yeterli bi paladaryum.Ama kaplumbağalarınız büyüdüğünde bu Paladaryumu değiştirmeniz gerekecek.Kaplumbagalarda bi rçeşit canlı olduğu için eğlenmeyede hakları var.Petshoplarda kaplumbagaları eylendirmek için ekipmanlar,araç gereçler var.Sahibinin iyi bir hayvansever oldugunu anlaması ve sahibini daha çok sevmesi için küçük yaşta bu araç gereçler , ekipmanlar alınması gerek diye düşünüyorum.

Eğlenmesi gerek derken ne demek istediniz? Ya da ne gibi ekipmanlardan bahsediyorsunuz?

zencefil' Alıntı:
Kaplummania' Alıntı:
Merhaba,

Eğlenmesi gerek derken ne demek istediniz? Ya da ne gibi ekipmanlardan bahsediyorsunuz?

Aynı soruyu ben de sorayım ne gibi ürünler önerirsiniz akvaryumum için?

Güncel.

Aydınlatma konusunda hala öneri bekliyorum. :)

Önceki sorularım da geçerli.

Buradaki konuda ilk fotoğrafta gördüğün kıskaçlı masa lambasından kullanabilirsin. 40lık ampülle çalışıyor, yeterli ısı sağlanıyor.

Bende fikrimi yazayım. Hala takip ediyorsanız tabi.
Ben IR lamba kullanıorum ve çok az bir watt değeriyle gerekli ısıyı rahatça kaşılıyor. 100 watt lık bir IR yi 50 cm uzağa yerleştirin yeterli ısıyı sağlayacağının garantisini veriyorum :)
IR kullanımı ile yeni bir başlık açtık orda tartışıyoruz şuan. İsterseniz bakabilirsiniz
( Sylvania 100w Infra Red)

tuncomunco' Alıntı:
Bende fikrimi yazayım. Hala takip ediyorsanız tabi.
Ben IR lamba kullanıorum ve çok az bir watt değeriyle gerekli ısıyı rahatça kaşılıyor. 100 watt lık bir IR yi 50 cm uzağa yerleştirin yeterli ısıyı sağlayacağının garantisini veriyorum :)
IR kullanımı ile yeni bir başlık açtık orda tartışıyoruz şuan. İsterseniz bakabilirsiniz
( Sylvania 100w Infra Red)

Sizin dediğiniz konuya bakma fırsatım olmadı ama, bu konuyu hep takipteyim. Fırsatım olunca o konuya da bakacağım. Bu arada ilginiz için teşekkürler.

Bir ricam olacak, kendi kullanımınıza dair bir fotoğrafınız var mı acaba?

Eğer var ise kısa süre sonra konularınızı gezeceğim, yok ise rica edeceğim buradan yayımlama imkanınız varsa?

RE: 60 Litre Kaplumbağa Teraryumu

ulfet931' Alıntı:
medcezir999' Alıntı:
Forumlarda akvaryumun temizliği için vatoz balığı yaşatanları duymuştum ama hiç denemedim. İstersen bir dene :D en fazla kaplumbağa vatozu yemeğe çalışır herhalde :D

1 adet vatozum 1 adet de çöpçüm var zaten :)

Çok da iyi anlaşıyorlar, bir sıkıntı yok. Başka ne canlı konulabilir akvaryuma?

Işık konusunu nasıl çözeceğim, kuru alanı ısıtmak için?

vatoz mu besliyorsun?kavga etmiyorlar mı kapluşlarla?neyle besliyorsun?pahalı değilse ben de almak isterim.çok havalı olur.:D

Vatozlar bildiğim kadarıyla 2-3 TL bende almayı düşünüyorum.(Evde 150 litrelik bir akvaryum var, içinde eskiden balık vardı ama artık yok salonda içi boş duruyor.Balık olduğu zamanlarda bir vatozumuz vardı.Yıllarca akvaryumda büyüye büyüye 20cm falan olmuştu.)Vatoz camları cam sille silmiş gibi parlatıyor.En güzel yanı camlardaki yosunlarla beslendikleri için yem vermeye gerek yok.Kendi kendine büyüyüp yaşıyor.

süper.bitane alıyım ben de.ama ben mavi damla kullanınca yosun olmayacakki..:| aç kalırmı? ne yapıyım?

Geri