Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

8 cm kaplumbağalar için yem tavsiyesi

ShaF_cK

As 3 Üye
Tekrardan merhabalar :)
Bizim canavarlar 8 cm e doğru gelmiş olmalılar. Daha boylarını ölçmedim haftasonu hem boy hem fotoğraflarla burada paylaşırım :)
Şuan elimde gammarus bitti. Reptomin ve Mineral yem var. Bunun dışında ne almam gerekir. Yem konusundan sonrada ona göre bir program önerirseniz sevinirim :)

Cvp: 8 cm kaplumbağalar için yem tavsiyesi

Şafak, olması gereken yemler şunlar;
Sera raffy p
Sera vital
Sera mineral
Sera Raffy I yada Tetra gammarus yada Sera royal
Jbl Agil
Tetra reptomin

Bu 6 adet yemi her gün birini verip bir günde aç bırakarak haftalık programı tamamlayacaksın. Günlük tek öğünde kafa hacmini verirsin.

hmm Raffy P ı düşünmemiştim büyüdükleri için tamam abi bunları sipariş vereyim bakayım :)

raffy P her dönemde verilebilen yemdir.

hmm anladım abi. Şimdi alamadım onu onun yerine 2 gün reptomin kullansam olur dimi :)

Sorun değil. Muadil yemler.

tamam abi teşekkür ederim tavsıyelerın için :):) haftasonu temizliklerini yapmayı planlıyorum aksilik çıkmazsa :) yeni resimlerini atarım biraz daha durdu gibi büyümeleri :) biri 8 biri 7 cm olduğunda da bu yemlerimi kullanayım yoksa diğerini de beklemelimiyim ?

Yem oranı 7 cm olan için 2-3 ayda sorun olmayacak değişiklikte. Vitale de alışmış olur. Sadece onu 8 cm olana kadar aç bırakma. Yani aç gün uygulamasında diğerini çıkartıp buna aşağıdakini tekrar ver. Yani küçük olan bunu haftada iki kez yesin.
Sera Raffy I yada Tetra gammarus yada Sera royal

Güzelce afiyetle yesinler Şafak. Resimlerini ortamını paylaşırsın en kısa zamanda.

şafak diğer yemleri de en kısa sürede al. onlar büyümesi için ihtiyaç duyacağı yemler.

tamam Cem abi 2 haftadır yoktum o yüzden aksattım biraz. Siparişi verdim bu hafta içinde elimde olur umarım. Tamam Emre abi en kısa zamanda paylaşıcam :)

Geri