Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aç günler de ne verilmeli

Çitlembik0216

As 5 Üye
Aç bıraktığım günlerde hayvanlara marul veriyorum ancak yemiyorlar öncesinde birkaç kez yedikleri oldu ama çoğu zaman umursamıyorlar bile, Daha iyi bir atıştırmalık tavsiyesi verebilir misiniz yoksa en iyisi yine marul mu ?

Kıvırcık, hindiba, salatalık, yetişkinler için haşlanmış süt mısır tanesi

Ac gunlerde ac kalsin diyecegim komik olacak ama =)

Ben genelde birsey vermiyorum.Cunku Veterinerim, dogada da hergun yemek bulamadiklari icin, dogayi taklit amacli bu uygulamayi yaptigimizi demisti.

Cvp: Aç günler de ne verilmeli

Aç günlerin amacı aç kalmaları zaten. Yani herhangi birşey vermenize gerek yok. Özellikle yetişkin ve hareket alanı dar ise aç günlerde hiç bir şey vermeyin.

Aç günlerin amacı, doyma güdüsü olmayan bu canlılar için obeziteyi engellemektir. normal şartlarda doğada yediklerini harcayacak kadar hareket eme imkanları var ve kış uykusuna da yattıkları için yediklerini besini yakarlar. Fakat bizler akvaryumda aynı imkanları sağlayamıyoruz, yüzme alanları az yediklerini yakamıyorlar, üstelik kış uykusuna da yatmıyorlar. O yüzden dengeli beslememiz gerekir.

Geri