Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acaba kara kaplumbağısımı

Kerimtosun

Yeni Üye
Herkese merhabalar ve iyi akşamlar bugün akşama doğru bir kaplumbağa buldum başına zarar gelebilir diye onu aldım ve bizim parktaki göle götürdüm gölde birçok kaplumbağa yaşıyor gölü gördüğü anda hızlandı ve yere bıraktığım anda gölün içine girdi içim rahat etmişti olayı çözmüş gibi hissediyordum ama eve geldiğimde bu olayı arkadaşıma anlattım bana öncelikle direk kara kaplumbağası mıydı diye sordu bende kaplumbağalardan anlamıyorum ama kara kaplumbağası ise yaşayamayacağını söyledi bende merak ettim ve sizlerle paylaşmak istedim

öncelikle öğrenmek istediğim şeyler kara kaplumbağası suda yaşar mı ?

yanaklarında kırmızı noktalar vardı ve gölü gördüğünde direk hızlandı ve içine girdi bu bir su kaplumbağası olabilir mi

iyi akşamlar teşekkürler

Cvp: Acaba kara kaplumbağısımı

yanağındaki kırmızılık şerit gibimiydi acaba paralel ? Birde kabuğu nasıldı ?

Ağustos' Alıntı:

Ağustos' Alıntı:
şöyle diyim kafası aynı pet shopcularda satılan kaplumbağalar gibiydi kabuğuna gelince hafif karamel ve siyahımsıydı ve kabuğunun genişliği 12cm kadardı

mailto:/a5i5g2.jpg

Bu şekildemiydi yanak ? Zaten Türkiyede derisi renkli kara kaplumbağası olduğunu düşünmüyorum

Kara kaplumbağası suya koşup girmez. Korksa kabuğuna çekilir yada ağır hareketlerle uzaklaşır. O hayvan su kaplumbağasıdır.

böyle değildi kırmızı nokta daha çok bildiğimiz nokta gibiydi :/ geri kalan kafası aynı ama

belki kafası bu kadar dışarıda olmadığı için bir kısmı görünmüştür ama Emre Abinin dediği gibi kara kaplumbağası olsa koşmazdı suya :) Düşünüp yazdığınız için teşekkürler

Ağustos' Alıntı:
belki kafası bu kadar dışarıda olmadığı için bir kısmı görünmüştür ama Emre Abinin dediği gibi kara kaplumbağası olsa koşmazdı suya :) Düşünüp yazdığınız için teşekkürler
evet kafası bu kadar dışarıda değildi ben teşekkür ederim içim bir nebzede olsa rahatladı yarın tekrardan bir bakarım göle tekrardan teşekkürler iyi geceler

Evet emre abi hakli her canli ortamini yapicagi isi bilir, kara kaplumbagasi olsa kosmazdi

Geri