Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Acil Yardım/Çöp konteynerinda bulunan kaplumbaga

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asliaral

Bordo Bereli
Arkadaslar

Foruma ait, Facebook grubundaki ilani paylasacagim.Lutfen cevrenize iletin.

ACİL YARDIM ÇAĞRISI. ÖZELLİKLE İSTANBUL ANADOLU YAKASI. Huseyin arkadasimiz; gorev sirasinda; konteynerden dokulen coplerin icinde, bu zavalli kaplumbagayi bulmus. Arka ayaklarının parmaklarının yarısı yokmus.EN ONEMLISI; kabuğunun ortasında çatlak varmis, eti dışarı çıkmış. Yürüyemiyor, sadece ön ayakalarını kullanabiliyormus. Kuyruğunun da yarısı yok, geriye kalan yarısıda çok şişkinmis. Lağım kanalizasyon suyu da varmis sanirim bulundugu yerde. Hayvanin durumu cok acil.

Veteriner muayene ucreti 50 liraymis. 10'ar lira versek toplanir, onemli bir para degil.Kimseden birsey eksilmez. Ve belki tedavi icin de, sonrasinda para toplayabiliriz. Ilgilenenler direk Huseyin Bey ile irtibat kurabilir veya Veteriner Vildan Hanim'in hesabina direk odeme yapabiliriz diye dusundum. (Konusmadim ama sizlerden onay gelirse, gorusebilirim).Aslinda en onemlisi; arkadasimizin konu hakkinda bilgisi de yok ve is durumundan dolayi goturemiyormus. Bu konuda da yardimci olabilecek bir arkadas var mi? Kisaca maddi ve manevi yardima ihtiyacimiz var.Lutfen cevrenize de iletin. Bu hayvancagiz kabugundan etleri cikmasina ragmen hala hayatta ise, umut var demektir. Ancak zaman cok onemli.. Arkadasimiz Kadikoy'deymis.Veteriner de ayni yakada ve iskeleye arac ile 10-15 dk mesafede.  Ozellikle araci olan arkadaslardan ve evde bakmaya musait arkadaslardan yardim bekliyoruz.

Bir de lutfen durumu elestirmek yerine, cozume katkida bulunacak iseniz yorum yazalim.

ILAN:

Aydemir Hüseyin > Su Kaplumbağası Dünyası
İstanbul iski de çalışıyorum. bu gün yaralı bir su kaplumbağası buldum. Asgari şartlarda bir ortam yaptım bakıma ve tedaviye ihtiyacı var. Yardımcı olabilecek arkadaşlar bu numaradan bana ulaşabilir.(554***1*34) Ve başka sayfalarda paylaşırsanız daha çok yardımcı olabiliriz.

Fotograflar

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180629-012910.png
    Screenshot_20180629-012910.png
    703.9 KB · Görüntüleme: 41
  • Screenshot_20180629-012915.png
    Screenshot_20180629-012915.png
    343.2 KB · Görüntüleme: 36
Cvp: Acil Yardım/Çöp konteynerinda bulunan kaplumbaga

Bütün Yöneticilere Noldu neden Küçücük hayvana yardım etmiyorsunuz yazık değilmi arkadaş yuh BENİM PEK BİLGİM YOK AMA O KADAR SUDA BOĞULUR YA BACAKLARI YOK    :realmad: :ashamed0006: :breh:

Herkes gitti. Ben o şehirde değilim ne yazıkki. Merak etme boğulmaz su sığ. Ön ayakları sağlam. Onunla hekim ilgilenecek. O hasar başka türlü tedavi edilmez.

Merhaba

Su; cok az seviyedeymis.Bulan arkadas, hayvan yorulmasin diye boyle yapmis.

Forumdan ziyade, Facebook sayfasindan umutluydum ancak henuz kimse cikmadi.Cikacagina da inancim kalmadi.

Ilgili arkadas da; maddi veya manevi veya her iki nedenden de goturemiyor.

3 gruba yolladim, arkadas da surekli gonderdi.

Bu arada hayvan cizgiliymis. Cem acaba konu kisminda bir yere ekleyebilir misin? Belki ayni tur bakanlar ilgilenir.

Eskiden olsa belki çıkardı ama kimse bakamaz. Bilgili biri lazım. Bakımı zor

Eğer imkanınız varsa hayvancağızı istanbul üniv veteriner fakültesine götürmelisiniz En doğrusunu onlar bilir gerekli müdahaleyi yaparlar hayvan zaten yaşar ama önemli olan bi mikrop kaptıysa atlatması ve kalıcı hasar varsa önlenmesi götüreceğiniz sıradan bir veteriner bu konuda yardımcı olamaz

Herseyi defalarca ilettim arkadasa. En son Kadikoy Belediyesi'ne soracagini yoksa o secenegi deneyecegini dedi ancak bilemiyorum ne yapar. Yani defalarca yazistik.Her yere forward ettim, buradaki konuyu da ben actim. Veterinere de goturemiyor. Yani ben artik birsey diyemiyorum.

Arkadasi tanimiyorum zaten.Ilani gorunce, hayvana acigimdan ilgilendim.

Anladigim kadariyla sonraki sureci ustlenemeyecegi icin direk sahiplendirmek istiyor. Bir grubumuz 2000 uye uzeri, digerleri 1000 civari ama birini bulamadik.

Cvp: Acil Yardım/Çöp konteynerinda bulunan kaplumbaga

Ben bu hayvana çok üzüldüm ama elimden bişey gelmiyor.Hem farklı şehirdeyiz zaten.Tedavisini üstlenmek isterim ama illa ki orda birinin sorumluluğu alması lazım..Küçük bebeğim var ; yoksa arabayla gider alırdım ancak kaplumbağa konusunda bilgili hekim orda var ve orada olması daha doğru.Umarım zavallı hayvan hakettiği güzellikte bir sahibe kavuşur...İçim çok acıyor yazık...

Ayrıca belediyede etkili bi tedavi yapılacağını da hiç düşünmüyorum..Çok işe yarasalardı barınaklardaki hastalıklar filan şimdiye kadar çoktan çözüme ulaşmış olurdu..Bu kaplumbağa özel ilgi ve bilgi birikiminin gerekli olduğu bir husus...

Ben de ayni seyi yazdim Belediye konusunda.Hatta gormussunuzdur belki. Dediginiz gibi,insallah burada bir hayirsever buluruz. Paylasip duruyoruz, elimizden gelen bu.

Kaplumbaga sizlere omur arkadaslar. Zaten olacagi buydu. Iyi bile dayandi, tam 1 hafta. Maalesef ihmal edildigini dusunuyorum.Internet ortamindansa insan kendi cevresinden bile birer sigara parasi alsa, ilk mudahale parasi cikabilirdi. Neyse ben konusmayayim...

Ilginize tesekkurler.

Cem rica etsem, ilandaki arkadasin numarasini siler misin veya konuyu tamamen silersin yani nasil kolayina geliyorsa artik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri