Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Afacanın sorunu...

BatuhanDem

Gümüş 2 Üye
Arkadaşlar bızım bır sorunumuz var.. dün evimize gelen afacan yem yemıyor şöyle ki ilk önce akvaryuma atmayı denedım atttım fakat umursamaz gıbı yanından uçup geçti . sonra kuru alanın gırışıne bırakp yemesını bekledım geldi yemı agzına aldı ve sonra anında suya fırları ve yine suya düştü yem onu da bulamadı.. sonra küçük bir kap altım yarısından bırazdaha su koydum yem attım 2 tane ısırdı sonra bıranktı bırdaha agzına almadı.. en son fıkır olarak petşişe su nun kapagına su doldurdum ıcıne yelerı attım bırkaç tane onunda yanına geliyor kafasını içeriye sokuyor bu olay 2 dk önce oldu geri çıkardı :S

Acaba ne yapmalıyım.

Cvp: Afacanın sorunu...

Bence bekleyin. Üzerinde bir tedirginlik vardır kapluşun. Farklı farklı yerlerde yem vermek alışma süresini de uzatır diye düşünüyorum. Yem zamanı gelince 2-3 tane akvaryum suyuna atın, gelip yemezse şişen yemleri geri çıkarırsınız sudan.

10 dk önce kuru alana geldi yem kabından dışaırı cıkarmıştım yemlerını kuru alana döktüm 2-3 tane geldi 1 ini agzına aldı yine yıldırım hızıyla suya atladı ve yarısını yedi diğer yarısı da suya düştü takıp de etmedı sanırım alışıyor :) Şuanda bacaklarını garip bir şekılde uzatmış güneşleniyor :)

Bu arada balığımlada iyi geçiniyorlar birbirleri ile beraber gezıyorlar özellıkle balıgım onu takıp edıyor bakalım bu bırlıktelık ne zamana kadar surecek :)

ben akvaryum aldığımdan beri başka kapta yemek veriyorum benimkilerde fitrenin akıntısından yakalayamıyorlar :)
bi dene bence bi süre sonra işe yarıyo :)

Başka bir kaba koyunca deli gbii hiç durmadan yukarı tırmanmaya çalılşıyor.. onu yanlız bıraksam yer mı acaba

ben ölüm fanusunda mamalarını veriyorum. ilk başta benimkilerde öyleydi hatta attığım yemi görmüyolardı bile ama ben yemi önlerine doğru itiyodum görüp yiyolardı. 2-3 kere denemeden sonra alışır bence. benimkiler 1-2 aydır fanusta yiyor. artık fanusun onlara yemek getiriceğini akıl ediyolar o yüzden sakinler :)
yalnız bırakmayıda deneyebilirsiniz ama bikaç denemeye alışıcaktır

Geri