Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Ahm Marin iyi midir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muros

Gümüş 2 Üye
merhaba arkadaşlar kapluşum yem yemek istemiyor sadece kıyma yiyor anca yemi kıymanın içine koyunca zar or yediriyorum ilk yemim buydu
mailto:/product_info.php?cPath=9420_9422_9366&products_id=28864

yemin kalitesiz olduğunu düşünerek ve yemediği için bende bundan aldım

mailto:/product_info.php?cPath=9420_9422_9366&products_id=312774
buna biraz bakıyor diğerine hiç bakmıyodu bile ne dersiniz bu yem iyi midir

Cvp: ahm marin iyi midir

sera raffy p, tetra reptomin, jbl tutle stick bu üç yemi ana yem olarak; sera mineral ve sera raffy I i de ek yem olarak tavsiye ederim.

Kıymayı ayda birden fazla vermeyin.

Ahm marin geçenlerde bende bu sitede görüp araştırmıştım.
Fakat bence büyüme döneminde ki bir kaplumbağa için yetersiz kalacaktır.

Size tavsiyem tetra reptomin ya da sera raffy p gibi kaliteli bir yem kullanmanız yönünde.
Tabi yanında bu dediğiniz yemlerde kullanılabilir.

aldığım pet shopta 2 tane vardı birisi bu diğeride tetra reptomindi pet shop cu marin daha iyi dedi ve bende bunu aldım

pet shopcıları sallayın gitsin, para kazanmak tek dertler alışverişlerinizi net üzerinden yapabilirsinz. juenpet i tavsiye ederim site olarak :)

Cvp: Ahm Marin iyi midir

Neden daha iyi dediğini size söyleyeyim. Reptomin daha pahalı olsa bile marin'den daha fazla kar kazandığı için size marin satıyor.

Murathan bey Burak beyin dediği çok doğru :) Zaten farkederseniz fiyatı daha yüksek 100 ml olmasına rağmen Sera Raffy P'nin 250 ml ile aynı fiyatta :)
Bu marka yemi kullananı duymadım hiç. Sera Raffy P alırsanız durum değişicektir.
Fakat daha önce açtığınız konudan ısıtıcınızın olmadığını hatırlıyorum. Hala temin etmediyseniz asıl yem yememe sebebi budur.
Ayrıca beslediğiniz fanus çok küçük ve ısıtıcınız olmadığı için iştahsızlık hastalık belirtisi.

Pet shopcuların birşey bildiği yok..
herşey ticaret uğruna biliyorsunuz
ben tüm yemlerimi seradan kullanıyorum karides ala balık ayrıca
sürekli kıyma verilmez ben ayda 2 kere veriyorum.

ben turtle stick kullanıyorum çokta güzeel iştahlı iştahlı yiyorlar öneririm ...

bende de var turtle stick var onun yüzüne bile bakmıyotlar

Ferhat bey turtle stick kaliteli bir yem değildir. Önemli olan yemeleri değil ihtiyaçları olan vitamin ve proteini almalarıdır. Turtle stick dediğiniz marka bunu hiçbir şekilde karşılayamaz.

ve ayrıca onlara sıcak bir ortam sağlamak çok ama çok önemlidir o sıcak ortamı sağlamadığınız sürece iştahı yerine gelmez ayrıca forumdaki hastalık belirtilerini bf göz atın ne olur ne olmaz

ewet baktım hastalıklara ama kaplumbağa turp gibi maşallah :) çoğu zaman akciğer enfeksiyonu oluyormuş ama benim kaplumbağam kuru alanda durmuyor suya batmıyor deli gibi yüzüyor onun için hasta olduğunu sanmıyorum yem yiyene kadar bişey vermicem o da mecbur kalıp yem yiyecek artık öyle yaparım

ısıtıcıyı sakın es geçmeyin çok önemli ve kuru alanı da ısıtacak bir lamba alın.

Murathan bey yem vermemekle bu sorunu çözemezsiniz.
Çünkü kaplumbağanız hasta. Diğer yemlere para ödeyip o 15 cmlik soğuk kapta yem yemesin nasılsa yer mantığıyla hareket ediceğinize bir ısıtıcı almalısınız. En fazla 15 tl. Kaplumbağanız hasta ve siz bunu önemsemiyorsunuz bu bana çok garip geliyor.

ama hastalık olarak bi belirtisi yok gayet sağlıklı duruyor biraz önce marul attım elma attım ikisinide afiyetle yedi yem le bi alıp veremediği var benimkinin :)

Konu amacından sapmış.
Gerekli bilgiler verilmiş.
Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri