Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aklıma bir şey takıldı

Ysf_gdk

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar burda bir petshopta kaplumbağa buldum ama küçücük bir yere üstü üste yığma şekilde koymuşlar içler acısı Suriyeli birine ait dükkan yani pek denetlenmiyor maalesef onun elinden alıp iyi bakım şartları sağlayacak kişilere yollasam suç işlermiyim acaba satışı yasak ya fakat adam dükkanda satıyor anlamadım ya da nereye şikayet edebilirim bu durumu

Merhaba Yusuf bey,

Bildiğim kadarıyla 2014 yılında Orman ve Su işleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından su kaplumbağası ithalatı yasağı duyuruldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetim başlatıldı.
Türkiye sınırları içindeki kaplumbağaların satışında yasak yok ama yurtdışından ülkemize girişi yasak.

Belirttiğim tarihten sonrası için çıkmış güncel bir düzenleme var mı net bilgi sahibi değilim

Merhaba Yusuf bey,

Bildiğim kadarıyla 2014 yılında Orman ve Su işleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından su kaplumbağası ithalatı yasağı duyuruldu. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından denetim başlatıldı.
Türkiye sınırları içindeki kaplumbağaların satışında yasak yok ama yurtdışından ülkemize girişi yasak.

Belirttiğim tarihten sonrası için çıkmış güncel bir düzenleme var mı net bilgi sahibi değilim
Yapabileceğim bir şey yok yani

Kaçak olarak satıldığından eminseniz Orman ve Su işleri Bakanlığına şikayette bulunabilirsiniz.

Geri