Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum hepsi tamamlandı

calitu03

Yeni Üye
Hepsi tamamlamadı iki kaplumbağa yavru var ama bir eksik lamba uvb aynısı olmalı bulunmadım lamba içerdeği dışı ayakı lamba bulunmadım

En son resimi dışı aynı lazım uvb için bulunmadım ne yapmalıyım

Ekli dosyalar

• IMG_1403.png
    IMG_1403.png
    6.1 MB · Görüntüleme: 25
  • IMG_1402.jpeg
    IMG_1402.jpeg
    157.3 KB · Görüntüleme: 26
Tabana vitasand pro78 marka sarı silis kum alın. O renkli çakılları çıkarın.

Uvb ampule gerek yok şimdilik. Isıtma ampulü ısıtıyor mu? İlk yarım saatlik ölçümde 32 derece olacak.

Taş çıkar mi ? Tabana vitasand pro78 marka sarı silis kum Nasıl çok piş olacak nasıl biz göre fotoğrafı gibi taşlar yer güzel böyle ! Ampul ısıtıcı iki kaplumbağa sever rahat gördüm anladım ama eksik var mi

Taşlar renkli olduğu için salınım yapar. Hayvanlar o suyu içiyor. İkincisi aralarına kir dolar. Bunlar göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan zararlı bakteri üretir.

Vitasand pro78 marka sarı silis kum sterilize edilmiştir. Yine de tozunu çıkarmak için el yakmayan sıcaklıkta suda 2-3 kg'lik partiler halinde kimyasal değmemiş küçük leğende yıkarız.

Silis kumu hayvanlar yiyerek hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atar. Eşelenip vakit geçirir. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atar.

Ampuller ısı veriyorsa tamamdır. Mesafeyi ayarlarken hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üstüne cam derece koyun yarım saat sonra 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlayın.

Taşlar renkli olduğu için salınım yapar. Hayvanlar o suyu içiyor. İkincisi aralarına kir dolar. Bunlar göz ve kulak enfeksiyonuna neden olan zararlı bakteri üretir.

Vitasand pro78 marka sarı silis kum sterilize edilmiştir. Yine de tozunu çıkarmak için el yakmayan sıcaklıkta suda 2-3 kg'lik partiler halinde kimyasal değmemiş küçük leğende yıkarız.

Silis kumu hayvanlar yiyerek hazımsızlığını giderir ve bağırsaklarındaki olası parazitleri atar. Eşelenip vakit geçirir. Altbağadaki eski plakaları ve bacaklarındaki eski derileri sürtünüp atar.

Ampuller ısı veriyorsa tamamdır. Mesafeyi ayarlarken hayvanın sırtı hizasına denk birşey koyup üstüne cam derece koyun yarım saat sonra 32 derece olacak şekilde mesafeyi ayarlayın.
Anladım öğrendim ama önemli demi peki 👍🏻

Geri