Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Akvaryum kaplumbağası besliyorum nasıl olmuş sizlerden yorum bekliyorum ☺️🙏🏻

calitu03

Yeni Üye
IMG_1403.png

Su bir iki santim daha yükseltilebilir. Çakıllar çıkacak. Bir de iç derece su ısıtıcıdan uzak ön köşede olacak. Yani sağ köşede.

Isıtma lambaları da uygun ısı değerinde ise tamamdır elinize sağlık.

Filtrenizi merak ettim. Ben bir türlü akvaryumu berraklaştıramadım. 3 günde bir suyu tamamen değiştirmek zorunda kalıyorum. Çok bulanıklaşıyor. Hangi marka sizin ki? Memnun musunuz?

Filtrenizi merak ettim. Ben bir türlü akvaryumu berraklaştıramadım. 3 günde bir suyu tamamen değiştirmek zorunda kalıyorum. Çok bulanıklaşıyor. Hangi marka sizin ki? Memnun musunuz?
Fotoyu suyu doldurdugunda cekmiş olabilir. Kaplumbaganız büyük mü? Bende iyi bir dış filtre var ama ilk günkü gibi kalamıyor su. Onun için iki tane dış filtre kullananlar var böyle ilk gün gibi kalıyor su uzun süre

Hayır beri günler böyle çalışıyor filtre su tertemiz harika ama önemli daha iyi olur sağlıklı ben memnunum rahatım 5 w diş fitre muhteşem

Akvaryumda kaç litre su var?

Filtre ne marka?

Hayvanın kabuk boyu kaç cm?

Fotoyu suyu doldurdugunda cekmiş olabilir. Kaplumbaganız büyük mü? Bende iyi bir dış filtre var ama ilk günkü gibi kalamıyor su. Onun için iki tane dış filtre kullananlar var böyle ilk gün gibi kalıyor su uzun süre
Değil iki yavru kaplumbağa var ama kaka piş dolaşıyor gibi ama diş fitre mini çok güzel her zaman bakımı kolay iyi idare ediyorum

Su yüksekliği ne kadar? Filtrenin debisi kaç lt/h?

Boy farkı hayvanlar arasında çok büyük saldırıp küçüğü öldürebilir. Ufak bir kızarıklık yara dahi görürseniz hemen ayırın. Bacak kuyruk gibi uzuv kaybı kabuk sökme durumu olabilir.

Yaklaşık 10 gündür bir aradalar. Hiç saldırma tarzı hareketi olmadı büyüğün. Mama yerken bile kendi etrafındakileri yiyiyorlar ama dikkat ediyoruz yine de. Anlaştılar gibi hatta büyük olan sürekli miniğin peşinde, oyun oynamak ister gibi. Debi 500lt/h yazıyor. Su yüksekliği 25x38x83 cm. Ama filtre yetmiyor sanki. Bi de özellikle tabandaki kırıntılar hep duruyor. Elyaf da koydum filtrenin içine ama olmadı🤷‍♀️

En uyumlu hayvanlar arasında bile sürtüşme yaşanır. Deride hafif kızarıklıklar normaldir.

Sunsun hj-732 olur. Yalnız önce sera crystal clear alın. 4 adet yeter sanırım bunu deneyin. Çare olmazsa filtreyi yenilersiniz. Videosunu izleyin.

Mrb lar🤗sera crystal clear aldım. Filtrenin içine mi yerleştirmem lzm acaba bi de kaç taneyi kullanmam gerekiyor 🤷‍♀️

Haznedekini çıkarıp yerine koyun. Ne çok sıkı olsun ne de gevşek. Suyun içinden geçtiğine emin olun.

Geri