Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

akvaryumumun ve kapluşların şimdiki hali

Cvp: akvaryumumun ve kapluşların şimdiki hali

Kapluşlarınız ve akvaryumunuz çok güzel .) Kapluşlarınıza e size uzun ömürler dilerim :)

Vayy coook buyukler benım kaplumbağalarım 3cmler ve akvaryumunuz cok ihtişamlı olmuş

Teşekkürler ama gördüğünüz üzere kuru alanım berbat ondan yeni kuru alan yapacam istediğim türden yaparsam dahada ihtişamlı olacak. :D

Mağaraya dikkat, sizinkiler onları devirecek güçte :)

Güle güle kullanın..

oy oy hem kendileri hemde akvaryumları çok hoş :D

Teşekkürler hepinize. mağarada sıkıntı yok.
en üstteki taş en az 2 kg soldaki taşı itebilirler ondan o köşede sağdaki taş itilmesi zor. ayrıca itilirse taş düşmeden filtrede takılır filtrede vantuzları sağlam bir filtre. :)

Dostum bence o dipteki renkli taşlar gorsellik katmamış.kaldırsan onları daha hoş duracagı kanaatindeyim.Yinede zevk senin zevkin =)

ben o üstteki taştan korktum.. :(

Üstteki taş güvenli hatta büyük olması çok büyük avantaj hayvanlar geceleri onun üstünde uyuyorlar kuru alana cıkmadıkları zamanlar onun üstünde dinleniyorlar.

Taşları eğer üşenmezsen birbirlerine silikonla daha sağlam oluyorlar.
Ben akvaryumda ki taşları silikonlamadan zapt edemedim.Olası kazaların da önüne geçebilirsin bu şekilde.

Slikonlamayı düşünüyorum ama o taşlardan birini yazın kullanıyorum yemek saklama kabı var yazlıkta onda kalıyorlar gene filtre ve ısıtıcıları var kuru alan olarakta büyük kayayı koyuyorum. Birde ben o maprayı yaptığımda içinde kum felan yoktu 1 hafta oldu mağrayı kuralı,akvaryumda ne kadar taş varsa mağranın altına yaymışlar kumları köşelere itip taş koymuşlar içine ve girişin çevresine nedenini çözemedim bilen varsa söyleye bilirmi.

Geri