Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alacağım yeni yemler uygun mu?

_Emre___

Bordo Bereli
Yem siparişi veriyorum fakan biraz sıkıntılı geçiyor çünkü farklı yemler keşvettim onları alacağım ama sizede göstermek istedim uygun mu diye ?

mailto:/modules/catalog/products/pr_01_7004_max.jpg

mailto:/modules/catalog/products/pr_01_7003_max.jpg

Böyle bir marka karides
mailto:/modules/catalog/products/pr_01_2365_max.jpg

veee
çok çok yakında kuracağım tankın görüntüsü kapluşlarım temmuz ayında bu 500 litrelik akvaryuma geçiyorlar sıfır olarak 190 TL 150 CM Uzunluğunda 50 cm genişliğinde yükseklik 50 CM Babamla alacağız oda beğendi bu akvaryumu. dış filtre olarak 4 sepetli alacağız birde lifeteac filtremi ekleyeceğiz 2 filtreli çalışacak kuru alan turtle bank zaten :)
p1010037x.jpg

Cvp: Alacağım yeni yemler uygun mu ?

Emre karides hakkında bir şey diyemeyeceğim ama diğer iki yem protein ve yağ oranı baya yüksek yemler. Haftada bir kere vermen yeterli olur. Kurutulmuş kurdun yağ oranı diğerine göre daha yüksek bu yüzden kurutulmuş kurdu tercih etme. Şişmanlamaya sebep olabilir.

Alacağın yemlerin tamamı protein ağırlıklı.Bence yem konusunda bu kadar abartıya kaçmana gerek yok.Elinde ki ek yemlerin bitince yerine bunları alabilirsin.
Daha önce forumda bu yemler konuşulmuştu.
Umut'un dediği gibi yağ oranlarındaki yükseklik bu yemleri sürekli kullanman ne gibi sonuçlar doğurur emin değilim.

Anladım
peki temmuz ayında geçeceğim akvaryum nasıl sizce ??

Akvaryum verdiğin ölçülere göre 375 litre.
İyi bir filtrasyona sahip olmalısın bu akvaryum için.

akvargum gayet güzel,bu arada 2. elmi sıfırmı ?

sıfır ben 500 litre sanıyordum ama bu görünümde olacak sadece ahşaplı plastik değil yani filtrelemek için 2 filtre kullanacağız birtane daha life teac alacağız 4 sepetli birde 3 sepetliyi kullanıcaz sanırım öyle bir filtreleme yapacağız.

verdiğin ölçülerde ise 500 litre olması imkansız.
Eğer 500 litrelik bir sistem kuracaksan o sistemde sump olmazsa olmazdır.
2 dış filtre bile o kadar kaplumbağanın yükünü kaldırmaya yetmez.

Sump sistemi beni zorlar gibi nasıl bir dış filtre lazım bu 500 litre için ?

Sump seni zorlamaz aksine temizliği filan daha kolaydır. Böyle büyük bir akvaryum satan bir yer sump sistemide yapıyordur. Dış filtreyle olmaz.

Akvaryum kapasite olarak arkadaşların dediği gibi. Ancak ömürlük istiyorsan 50 kısa kenar daha da artırılabilir. Ben yakın zamanda büyük bir akvaryum yaptırmayı düşünüyorum ve ömürlük olsun diye en ölçüsünü biraz daha büyük tutacağım.

Sump kurmak istemeyenler için artık 1000 lt ye kadar filtreleyebilen filtreler var. Aşağıda çok büyük kapasiteli olanları yazıyorum. Hatta 375 lt için 600-700 lt lik akvaryumlar için uygun olanlardan da alınabilir. Ancak marka tercihi bakımından bunların dışındakiler bence verim bakımından düşüktür.
Örneğin;
Eheim 2080 : saatte 1700 lt su filtre eder. 1200 lt akvaryumlar için uygun.
Eheim 2260 : saatte 1900 lt su filtreler. 1500 lt akvaryumlar için uygun.
Tetratech 2400 : saatte 2400 lt su filtreler. 400-1000 lt akvaryumlar için uygun.
Fluval FX5 : saatte 3500 lt su filtreler. 1500 lt akvaryumlar için uygun.

Anladım dış filtre olarak bin litreyi temizleyen tipler var onlardanda alabilirim aslında. ^^

Geri