Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

aldığım vitaminler

EMRE1991

SKF Delisi
deep fix turti-clean jel su kaplumbağaları için kabuk koruyucu kozmetik
deep fix reptivit su kaplumbağaları ve diğer sürüngenler için vitamin
yem olarak turtle stıck yem kullanıyorum

bu iki vitamini aldım kullananlar varsa etkisi nasıl görünüyor bu vitaminlerin söylerseniz sevinirim bide ben sizden yem tavsiyesi veya başka vitaminler kullanmam lazım mı onların isimlerini rica ediyorum

Cvp: aldığım vitaminler

Deep fix Turti clean i başka konuda bol bol tartıştık sizinle mailto:/forum/Konu-kabuk-sertlestirici.html . Onun dışında vitamini kullanmanız şart yani almakla iyi yapmışsınız. Yem olarak en kaliteli markalar Tetra ve Sera'dır.

peki sizin kullandınız vitaminler yemler neler yazabilirmisiniz

Ana yem olarak sera raffy P, ek yem olarak sera raffy mineral, vitamin olaraksa deep fix reptivit veya sera reptilin. Kaplumbağalarım yetişkin oldukları için karides vermiyorum. Ama eğer sizinkiler yavruysa siz vermelisiniz.

Emre bey illaki sera olması şart değil bence. Bu yemlerle vitaminlerlede sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz kapluşunuzu.

Biliyorum ama en sağlıklıları sera ve tetra oluyor, kalan markaların içeriği pek besleyici olmuyor.

Dediğiniz yemlerde çok pahalı oluyor. Herkesin maddi durumu el vermeyebilir.

Annem de aynen öyle diyor :D Bazen ben de satın alırken içime oturduğu oluyor ama hesab ettiğimizde.
250 ml lik bir kutu yem benimkilere 2 ay gidiyor. Sera raffy mineral+raffy I toplamda 25 TL tutuyor. Deep fix zaten 4-5 TL olduğundan ve 3-4 ay yettiğinden saymıyorum. Bir kutu yemin 2 ay gitiğini düşünüp 25 TL yi ikiye bölelim. Etti 12,5 lira.Bu 2 yetişkin kaplumbağanın aylık masrafı ve ben kapluşlarım için ayda 12,5 TL cik öderim. Hele yavru kaplubağalara bir kutu yemin3-4 ay yettiğini düşünürsek o kadar da pahalı etmiyor aslında.

Siz ödeyebilirsiniz ama sizin 12,5 TLCİK dediğiniz rakam çoğu kişi için hiç de küçümsenecek bir rakam değil ayrıca hesaplarsak yılda 150 TL ediyor. Günümüz şartlarında büyük bir para...

Valla ben aylık harçlığımla alıyorum o yüzden TL'cik dedim. Yoksa yurttaki odasında kaplumbağa bakan üniversite öğrencisi (forumlarda çok rastlıyorum) mecburen bu markalardan ucuz olanlarını alacak. Ancak hali vakti yerinde bir insan ev hayvanlarına ayda 12 TL ödeyebilir bence.

Plastik kapta besleyen bilinçsiz insanları duydumda yurtta besleyen üni öğrencilerini hiç duymadım ilk defa sizden duydum. Yurtta hayvan beslemek yasak değilmiymiş? :) Bu yemlere vereceği parayla kapluşa ısıtıcı alır akvaryumunu genişletir hayvanı daha rahat ettirir herşey yem demek değil :)

yeşim hanıma katılıyorum her söylediğine. Biz ucuz yollu besleyip büyütcez akvaryumumuz var ısıtıcımız dış filtremiz var kuru alan lambamız devit 3 ilacımız. Eksik yok ama ben biraz farklı yemlerde olsun diye çalışıyorum bakalım.

Kaplumbağa beslemek masraflı bir iştir. Yem çeşitliliği de çok önemli ama imkanlarınız kısıtlı ise Emre bey öncelikle kaliteli bir ana yem almanızı öneririm. Yemler konusunda beslenme bölümümüzde sabit başlıklarda tüm yemler ve içerikleri mevcut.

bende oraya bakıyordum şuanda :))) tuba hanım çok teşekkürler

Geri