Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Aldığım yemler

mustafayılmaz

Altın 4 Üye
önceden bir konu daha açmıştım yem çeşitliği hakında alacağım yemleri listeye almıştım fakat babam aldırmamıştı ancak ayın 27 sinde alacağım o zamana kadar artvinde bulduğum tüm yemleri aldım

- sanyu turtle stick

- tetra reptomin

-pets famıly turtle stick

- gemma turtle stick ( gemmayı bugun aldım üzerinde exd 30.04.2012 yazıyor tarihimi geçmiş)

bunları nasıl kullanayım

Cvp: yem

tetra hariç diğerleri duyulmamış markalar saydıklarının hepsi de temel yem galiba Böyle yem alınmaz. 1 tane temel yem alıcan bide yanına ek yemlerden alıcan serra gammarus serra mineral serra royal falan bu ek yemlerden alcaktın yanlış almışın ya

Aldıklarnın hepsi temel yem yani. Aynı hepsi ama tetra daha kaliteli diğerlerinden

serra vital ,serra mineral ,serra royal,jbl rugül,jbl ugil,tropical bio rept ve son olarak tetra gamarus alcam onları alan kadar bunlarla nasıl idare edebilirim diye soruyorum :)

ben sadece reptomin ve tavuk göğsü veriyorm vala canavar gibi şu an O kadar yeme gerek yok. Fazla abartıyolar burda 10 çeşit yem önermişler kaliteli tek yemlede aynı hızda büyüyor tetra Reptomin çok süper bi yem içinde herşey var zaten diğerlerine çok gerek yok

mustafa o expriary date yani son kullanma tarihidir. ve süresi geçmiş onu ve sanyuyu iade et. elinde başka çeşit yem yoksa çeşit açısından pet family'yi elinde tutabilirsin. ama tarihleri 2014'ten aşağı olmasın çünkü o yemler bitmez. 17 gün sonra yeni yemler gelecekse bence onuda iade edip tetra ile devam et derim.

RE: yem

Tropical yeme gerek yok.
Kaplumbağa yavrumu gençmi? Yeni alınacaklardan bir kaçı belki fazla birkaçı belki erken.

Cvp: Aldığım yemler

yerliler içinde en iyisi fakat sera, tetra, jbl, tropicalin yanından geçemez.

gemma turtle sitck tarihi geçtiği için iade etmeye gittim petshopcu bu ürünün yeni geldiğini onun üretim tarihi olduğunu söyledi brnde bişey diyemeden çıktım :/

Soyleseydin keske son kullanma tarihi diye neyse saglik olsun ne diyelim
konuyu bolmek istemiyorum ama bir sey soracagim kaplumbagam kac santim olunca bitkisel olarak beslemeliyim yani su an besliyorum vitalle ama haftada 2 kere arttirmali miyim kaplumbagalarimdan biri 9 biri 7.5 biri 5 cm

2 yaşından sonra bitkisele ağırlık veriliyor. şu an haftada iki uygun. arada marulu, kıvırcığı yem eksiltmeden vital vermediğin günlerde verebilirsin.

Benimki 2 yaşında 13,5 cm ama ot bitki sebze falan yemiyo alışması zor yani azcık daha büyüsünde aç bırakıcam sadece sebze vercem o zaman yemek zorunda kalcak başka çare yok :133: Bi kerede yemi bitince kıyma vermiş 5 gün üst üste kıymaya alışıp yemi yemememişti sonra aç bıraktım alıştı tekrar yeme Aç kalmadan beslenme tarzını değiştirmiyo yani :133:

marulun körpesinden ara ara at. yaprak olarak, parçalama. yarım saate yemezse sudan alırsın. bunu yem vermeden önce verirsen en azından açlık ayağına didikler. tadını bir alsın.

ipek maydonozun fazlası böbreklere zarar verir. zehirleme yapar verirsen haftada iki yaprağı aşma.

rokada vücuttan fazla su atarak fazla kullanımda gene böbreği çok çalıştırdığı için zararlı buda ek bilgi olsun. gerçi bu kaplumbağaların öğününde yok ama.

yeşillik konusunda her hayvan farklı damak tadına sahip. birinin yediğini diğeri yemiyor.

Dogru bende arkadaşımdan duymustum onun kaplumbasının bogazina takimis br kere :)

Geri