Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alex ve Lefter'den Selam Var :)

ThE_DeMoN

Bronz 5 Üye
Merhaba arkadaşlar!
Uzun zamandır pek yazamadım. Ama takip ettim elimden geldiğince. Alex ve Lefter'i hatırlayanlarınız vardır. Neredeyse 3 yaşına geldiler. Son hallerinin fotolarını ekleyeyim dedim :)
Sevgiler..

mailto:/2a5f1c9.jpg
mailto:/10hsnyv.jpg
mailto:/15rf8lh.jpg
mailto:/16bxcif.jpg
mailto:/2uftuty.jpg

Çok güzeller :) maşallah. Ancak dipteki çakıl örtüsü iyi değil. Filtrasyon verimini azaltır. Aralarında dışkı ve yem artığı birikir. Olumsuz bakteri oluşumuna sebep olur.

Masallah, Allah daha uzun ömürler nasip eylesin. Yalniz benimkilerle adas olmalari ayri bir mevzu ;)

Dipte silis kum kullansan o taslardan kat kat iyi olur dusuncesindeyim. Kabuk degisimi sirasinda hayvanlara kolaylik saglamasi, sindirim icin arada yemeleri ve dip temizligi acisidan taslar gibi aralarinda kir ve pislikleri tutmamasi gibi sebepleri göz onune alabilrsin. Salinim ise basli basina ayri bir konu.

Cvp: Alex ve Lefter'den Selam Var :)

Akvaryum çok iyi, tebrikler.

Çok güzel bir yaşam ortamı. Keşke herkes sizin gibi ortam sağlayabilse.

Arkadaşların dip malzemesi ilgili uyarılarına bir ekleme yapmak istiyorum. Yutabileceği boyda taşlar sıkıntı yaratabilir. Zamanında bunu tecrübe etmiştim. Neyse ki doğal yollarla atabilmişti. Ama bu süre içinde kaplumbağamın iştahı kesilmişti ve çok moralim bozulmuştu. Aman sizde böyle bir durumla karşılaşmayın.

Mutlu ve sağlıklı bir beraberlik dilerim :)

Benim tabandaki kum 0.8 mm olarak geçiyor uygun olanı değil mi?

1 mm'ye kadar uygundur.

Geri