Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Alex'in Göz Enfeksiyonu Tedavi Edildi. Hayırlı Uğurlu Olsun.

ThE_DeMoN

Bronz 5 Üye
İki tane kapluşum var. Lefter ve Alex. Alex'in gözlerinde kısa zaman önce bir sorun olduğunu farkettim. Gözleri şişiyordu ve etrafı kırmızı idi. :59: Ertesi gün tamamen kapandı gözleri ve etrafı kırmızıydı yine. :ff: Araştırdığımda bunun akciğer enfeksiyonu yada göz enfeksiyonu olabileceğini öğrendim. Kapluşlarımı aldığım shopa gidip durumu anlattım. :'( Azoo Turtle EyeDrops Göz Damlası önerdi oradaki bey. Aldım. Eve gidince Alex'i ayrı bir fanusa aldım. Fanusu güzelce temizledim. Isıtıcı taktım, su seviyesini çok yüksek tutmadım. (Yaklaşık 5cm kadar) Günde iki kez Azoo Turtle EyeDrops Göz Damlası kullandım, sabah ve akşam. Sudan çıkartıp ayrı bir fanusa alıp 15-20dk Alex'in kurumasını bekleyip gözlerine 1er damla damlatıp, yine 5-10dk bekletip suyuna geri bıraktım. Yaklaşık bu tedaviyi 2 hafta uyguladım. Bu süreçte Alex'i karides ile besledim. Sonuç: Mükemmel! :w00t: Alex şu anda sapasağlam maşallah. Gözlerinde hiçbir sorun yok, cin gibi :) Lefter'in yanına aldım tekrar. Çok mutlular. :148: Göz enfeksiyonu ile karşılaşan arkadaşlarıma bu süreci aynen uygulamalarını tavsiye ederim.

mailto:/5wkx3t.jpg

Cvp: Alex'in Göz Enfeksiyonu Tedavi Edildi. Hayırlı Uğurlu Olsun.

Geçmiş olsun.Benimde bir kapluşumda gözünde perde vardı ama azalmaya başladı bugün yemini de yedi benimkinde bir sorun yok herhalde.

vay be anlayan pet shoplar varmış demekki

Sağlıklı bir ömür dilerim. Kabuğuda çok güzel maşallah.

dumdumtis' Alıntı:
Geçmiş olsun.Benimde bir kapluşumda gözünde perde vardı ama azalmaya başladı bugün yemini de yedi benimkinde bir sorun yok herhalde.

geçmiş olsun, inşallah bir sorun yaşamaz minik. :smile:

bersan160' Alıntı:
vay be anlayan pet shoplar varmış demekki

Evet şansıma satın aldığım pet shop anlıyordu :w00t:

AEK' Alıntı:
Sağlıklı bir ömür dilerim. Kabuğuda çok güzel maşallah.

Çok teşekkürler :rolleyes: Yemekten biraz semirdi ama durumumuz iyi maşallah. :148:

Çok güzel, yem canavarı haline büründü desenize:)
Bu arada yeni hastalıktan çıktı. Özellikle bu sıralar vitamin vermek daha da iyi olur.

AEK' Alıntı:
Çok güzel, yem canavarı haline büründü desenize:)
Bu arada yeni hastalıktan çıktı. Özellikle bu sıralar vitamin vermek daha da iyi olur.

Çok teşekkürler AEK, evet her zaman vitaminlerini veriyorum. hiç ihmal etmem :)

Geri