Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

alt türler

Cvp: alt türler

Akvaryumda zorunlu kalınca belki. Yapay döllenme ve genetik oynamalarla zaten karma türler ve alt türler üretiliyor. ancak bakalım akvaryum ortamında ne olur. Bunun gerçek örneğini bende 2-3 sene sonra yaşarız. Bende şu an 2 erkek res var, 1 muhtemel dişi cumberland var. Daha cinsiyeti belli olmayan 2 yellow bellied, 1 cumberland ve 1 cumberland-yellow bellied mix var. Büyüdüklerinde ara ara bir kuluçka tankına alır durum gözlemi yapabilirim. Isı ve ortam şartlarını ayarlayınca bakalım ne yapacaklar.

Neticede akvaryum ortamında ucu açık bir konu gibi.

Uygun ortam nedir emre abi ne lazim ?? bende belki dusunmek istiyorum bu konuyu aslinda kis uykusuna yatmadan ureyebilirler mi ??

Turgay boranin web sitesinde aslinda kis uykusuna yatmadan urettigi yaziyor ama onun kaplumbagasi hic kuma yumurta birakmamis balkona kurdugu toprakli yere yem birakmislar hep

kış uykusuna yatmaları ile üremeleri arasında bağlantı yok. hayvanlar, özellikle dişi, belli bir boya gelince yumurtlamaya hazır olur. yumurtlama sahasına gelirsek toprak, kum vs. hava almayacak uygunlukta ısıyı koruyacak kadar sıkı ve yumurtanın yani yavrunun çıkabileceği ve dişinin kolay kazıyıp kapatabileceği kadar hafif olmalı. bu sebeple silis kum olmaz.

Kış uykusu ve yumurtlama alanı konularını açıklamışsınız.
Bunun dışında dönem ve ısı şartları önemli. Özellikle ilkbahar aylarında suyu 24 dereceden 28 dereceye çıkartmak cinsel dürtüleri tetikler. Sabit Uva ampul gündüz kuru alanda yanarsa gene bu konu için isteklerini artırır.
Birkaç araştırma daha gerekebilir. Örneğin bu bizim su içi mavi ışıklar ne denli tetikler bakmalı.

Kış uykusuna yatmadan üreyebilirler. Hayvanları demin bahsettiğim bahar geldi haydi kaynaşın havasına yapay olarak sokabiliriz. Yani suyu birkaç ay önce 24 dereceye çekip ilkbaharda 28 derece yaparak doğal mevsim geçişi yapmak. Gerçekten ilkbaharda yapmanın avantajı odanın normal ısısıda yükseleceğinden hayvanlar uyumsuzluk çekmez. Bilemiyorum yaz geldi demek için ben o bölümde ufo ile dahi genel ısı artışı düşündüm.

Geri