Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Angara'lı Bağalar

olivia-peter

Bordo Bereli
Ankara/Göksu Parkı
mailto:/2ym6q00.jpg
mailto:/19qka0.jpg

Yanlız bunlar yerli değil Res miş. Kabukları neden öyle diye merak ettim, resmin orjinallerinden baktım ozaman farkettim.

Cvp: Angara'lı Bağalar

Abla bir az kabukları hasarlı gibi geldi bana da.Benim merak ettiğim Res ler buraya nasıl gelmiş

Konu başlığı tam olmuş yanlız.Karükatür yaptın sandım. :w00t:

Belki birileri bırakmıştır onlarda tam uygun zamanda yumurtlayıp o yumurtalarda çıkınca oldu size res li göl :)

Ama ben böyle bir güzellik görmedim ya :)

Açıkçası ben çizgili diye paylaştım çok incelemeden.
Evet Burcu kabuklarda sorunlar var.
Fotoğraflar yeni, geçtiğimiz sıcaklara aldanıp mı uyandılar acaba, şimdi Ankara çok soğuktur :(

Yazık hayvanların doğası bozuldu iyice.. Kabuklarda nasıl bir sorun var tam göremedim gerçi o girdikkleri suda kimbilir ne pislikler vardır bizim insanımız heryere pislik döker malum

Ben hiçgitmedim ama Ankara'ya gittiğimde ilk ziyaret yerim olacak, geçen hafta gitmiş arkadaşım fotoğraflar ondan.
Cem biliyordur nasıl bir park olduğunu.

Bu sahneyi görmek için heryere gidilir :)

Büyük ihtimalle birileri bakamayıp bırakmıştır. Resler zaten baskın bir tür olduğu için çizgililer varsa bile yavaş yavaş azalıyorlardır. Görüntüler gerçekten çok güzel. Genç kaplumbağalar da olduğuna göre orada üremiş olabilirler mesela 1. Resmin sağ tarafında kabuğu oldukça yeşil küçük bir kaplumbağa var. Bana da kabukları sorunlu gibi geldi.
Paylaşım için teşekkürler :)

Ondekiler kucuk kahverengi cizdiklerimde de cok kirec olmus neden acaba ? Ayni zamanda tesaduf olabilir de kirec olanlar kucukler resmin ustunde cizdigim disinda
Siyahla cizdiklerim res degil sanirim resler baska tur barindirmaz onlarda yavas yavas gidecektir insanimiz boyle bilicsiz oldukca :(

mailto:/15yg29g.jpg

Fotograflar guzel gercekten :)

Alisarp büyük ihtimalle oldukları yere birşeyler döküyorlardır diğer türlü orda kirecim ne işi olur

Yerli tür res diye bir hayvan yok. Bunları insanlar yada yapay oluşturulan parksa yapanlar toplayıp bırakmış. Aralarında çizgili ve res var. Çizgililer dahi evde beslenip bırakılmış yada başka yerlerden toplanıp bırakılmış olabilir. Bağlantısı olan akarsu yoksa çizgililerde insanlar tarafından bırakılmıştır. Res ve çizgilileri belirtiyorum. Zaten çoğu res.
Gözümden kaçmadıysa Kırmızılar RES, maviler ÇİZGİLİ.

Ekli dosyalar

• untitledddda.jpg
    untitledddda.jpg
    484.3 KB · Görüntüleme: 15

Aynen abi bende senin dusundugun gibi dusunuyorum o ikisi cizgili olarak bende siyah cizdim
Bu cizim isi iyi oldu :)

Alisarp' Alıntı:
Aynen abi bende senin dusundugun gibi dusunuyorum o ikisi cizgili olarak bende siyah cizdim
Bu cizim isi iyi oldu :)

Evet çizim iyi oldu :)
Ben resimle uğraşıp mesajı atana kadar sen farklılığı görüp belirtmişsin :)

flora11' Alıntı:
2. Fotoğrafın en sağındaki kaplumbağa yellow belly mi ?

Slider olanların hepsi RES. Sadece iki çizgili var aralarında. İri oldukları için sorun yaşamayabilirler ama yiyecek kaynaklarına bağlı.

Ben kırmızı bir kulak göremedim ama ?
mailto:/thumbs/8319Screenshot_2014-02-25-18-44-28.jpg

Resim çıkmamış sanırım
mailto:/image.php?id=8319Screenshot_2014-02-25-18-44-28.jpg

Abi sen okadar ugrasmissin ben hemen yuvarlakla cizdim okadar tembelim :)

Yorumu gorunce emre abinin yukledigi fotograftan baktim en sagdakini kahverengi olan zannettim

mailto:/jkhc2c.jpg

Bahsettigin kaplumbaga ilgincmis yellow-belly degilde cumberland olabilir diye dusunuyorum
Bir emre abi baksin

Yellow bellied imkansız. Onun hemen yüzün yanında yukardan aşağı inen sarı çizgisi olur.
Birde ben resmin kenarını almamışım tekrar düzenlerken, şimdi gördüm. Cumberland olma ihtimaline karşı resmi bayağı büyüttüm ve bulandı ama silüet şeklinde bir kırmızılık yada kahverengilik var sanırım. Oda res.

Abi dedigini bende denedim sunu mu diyorsun ?

mailto:/n62jbn.jpg

göksu yapay göl. bunların hepsi çizgili de dahil oraya atılmış. cumberland de var o en sağdaki cumberland. bir kaç tane daha var ama geneli res. en az çizgili var. bu hayvanlar orada ya yosun ya böcek larvası yer başka bir şey bulamaz.

Geri