Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

arıtma su kullanabilir miyim?

Cvp: arıtma su kullanabilir miyim?

ısıtıcıyı yanlış yerde konumlandırmışsın akvaryuma su giren tarafta olmalı ve tam batıyorsa yatay vaziyette konumlandır, yani sol önde. sen su çıkan tarafa aldığın için sıcak suyu yayılmadan alıp filtreye çekiyor. bu da randımanı düşürüyor. su sesini azaltman için su çıkan delikleri cama doğru çevir ve uç kısmındaki plastik çıkıyorsa onu çıkar basıncı azalarak rahatlasın. ucu ön cama çevirirsen o zaman ses daha da azalacaktır. diğer ısıtıcında 50 watt ise ısıtıcıları yan yana konumlandır. 25 watt ise koyma sebebi emre anlatmış.

Cem çok güzel anlatmışsın.
Banu kutusunu attıysa yada unuttuysa diye belirteyim. Tetra ısıtıcıların kafa kısmı su dışında kalıyor.

açıkladığın iyi oldu. bu durumda aynı haliyle diğer tarafa konumlandıracak o zaman.

bugün atman 100 W ısıtıcı aldım! :) diğerleri çöpe :) 1 saat oldu fakat henüz derecede hiçbir değişiklik yok.. cemin dediği gibi sol ön cama yerleştirdim. bekliycem bakalm

En güzeli uygun ısıtıcı almaktı. Diğerlerini atmayıp saklamak en iyisi. İlerde hastalık durumunda birini kaba falan almak gerekirse kullanılır.

yalnız yine bi değişiklik yok..su 21 dereceydi ilk taktiğimda, 24 25e çıktı, 30a ayarla ama ısınmıyo bi türlü.. Bi bakıyorum ılık, sonra bakıyorum buz gibi.. 6dan beri takılı ısıtıcı

Isıtıcının ışığı yanıyor mu? Bu zamanda ısıtması gerekirdi. Acaba kalibrasyonu mu bozuk yada başka bir arıza mı var?

üst derece göstergesinden sonra ayar düğmesi dönmeye devam ediyorsa kalibrasyon bozuktur.

30dereceye ayarlamıştım 30 görünüyo şuan da.. Ara ara kapanıyo ısıtıcı. Az önce kapalıydı simdi yanmış yine, atman 27liraya aldım, 100 W yazıyo, deliricem artık :( 25derece şuan

suyu su giriş borusunun üzerine gelecek şekilde artırıp dene. su çıkış tazyiği azalınca belki olumlu tepki olur. üst ısı 34 mü ne ise çevirdiğinde onu aşıyor mu düğme, yani dönmeye devam ediyor mu ?

yok dönmüyor 34u aşınca, şimdi eve gelip baktım 28e ulaşmış derece, kapağı kapanıştım onla mi ilgili anlamak için açtım şimdi. Açık kullanıcam malesef ışıklar yüzünden

su yüzeyi geniş akvaryumlarda bu sıkıntı hasıl oluyor. lisedeki kimya derslerinden örnek verecek olursam bu aynı kolonya gibi eline sürdüğünde yüzeydeki ısıyı alıp serinlik hissi verir ya o düzendir bu da. yüzeyden buhar çıktıkça alt kısmı serinletir. üstte kapak olduğunda çıkan buhar içerde döndüğü için yüzeyin soğumasını bir ölçüde azaltır. açtığında gene düşecektir bir miktar. 27-28 dereceye gelecek şekilde ısıtıcının ayarını yükseltebilirsin.

evet görev tamamlandı :) yardımlarınız sayesinde yapabildim çok teşekkür ediyorum tekrar. su biraz serin geliyo ama su içindeki derece 28 derece gösteriyor. eski akvaryumda 31-32 dereceydi ondan belki serin geldi bana.. üşümezler umarım.. resimleri gönderiyorum

Ekli dosyalar

• 59785_381940645254350_1529025643_n.jpg
    59785_381940645254350_1529025643_n.jpg
    61.4 KB · Görüntüleme: 53
  • 533370_381928725255542_1268729831_n.jpg
    533370_381928725255542_1268729831_n.jpg
    64.2 KB · Görüntüleme: 52
  • 552802_381938091921272_750864269_n.jpg
    552802_381938091921272_750864269_n.jpg
    94.7 KB · Görüntüleme: 53

güzel olmuş, eline sağlık. alta biraz kum attın mı tamamdır. lambayı biraz daha sola yanaştırıp ayrımın ordan iki kuru alanı da görecek şekilde konumlandırırsan ikisine de ısı dağılır. pieri çıkarabilirsin. bu şekilde aynı kuru alana çıktıklarında cam arkasından didişme olur biraz ama alışırlar birbirlerine. belki ilerde aynı suda yüzebilirler.

pieri akvaryum çok boş orda dinlenir belki diye koydum:) suyun altında kalıyor zaten. Onu sorucaktim ben de kum istiyorum almak ama suyu bulandirir ve kolay kirlenir diye pek bilemedim.. Bi de yapay yosunlar var onlardan alıp koysam olur dimi

yapay yosunlar salınım yapmakla birlikte altında kir biriktirir. ve bir parça sert olması sebebiyle hayvanlarıda rahatsız eder. kum konusunda en iyisi bu mailto:/urun_detay.aspx?kat=283&urn=13104 bu kumu yıkadıktan sonra akvaryuma koyarken suyun bulanmaması için alttaki sitedeki videoyu seyret.
mailto:/evcil-hayvan-petshop/beyaz-silis-akvaryum-kumu-30-kg-kargo-dahil-79527806#product-information

ipek bitki en iyisi ama bunu sabitlemek için kum gerekli.

tamamdır en kısa zamanda kum işini de halledicem :) bi de benim bu dış filtre, bir sürü pislik var akvaryumun içinde ve hiç temizlemiyor. Iç filtreyi takınca o temizledi. Yanına götürüyorum çeksin diye hiç etkisi yok gibi görünüyo markası falan mi kotu acaba

dış filtrenin ucu dibe yakın olmalı. bir de deliklerden yeterli oranda tazyik gelmediği için sirkülasyon olmuyor bu da kirleri havalandırmadığı için dış filtre çekemiyor. sorun ara camda. bu durumda ya iç filtreyi dönüşümlü yapacaksın ya da su emiş tarafına yani sağ tarafa su içinde kullanılan bir kafa motoru alarak oranın sirkülasyonunu içnde sağlayacaksın. kir havalanınca dış filtre çekecek.

sanırım yine bi süre iç filtreyi dönüşümlü kullanıcam, onu da sudan alırken fisi çekince suyu les gibi yapıyo:) uğrasicam artık bakalım

Su ısısı zaten 28 derece üzerine çıkmasın. İdeal bir ısıdasıznız.
Kuru alanda kullanılan lamba diğer taraftakini tam olarak ısıtabiliyor mu? Her iki kuru alan ısısını ölçtünüz mü?
Bence iç filtre şu anki yerinde gayet uygun. Eğer temizlikte sorun varsa yetersiz kalıyordur. Diğer taraftaki dış filtre çekiş borusu o tarafta pislik bırakmamalı.

Geri