Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

arkadaşlar bir kaç sorum var ????

can_man

Bronz 3 Üye
arkdaşlar kaplumbağamın kabuklarında bi dökülme gözledim kendisi 1,5 yaşında acaba büyümeden dolayımı oluyo onu sorucam bide çenesinin altında bi yara çıktı onun sebebini bide cinsiyetini merak ediyorum cinsiyet konusunde pek çok söylenti duydum :shy: lütfen bi yardım ederseniz çok sevinirim kalumbağama bi şey olmasından çok korkuyorum.:(
mailto:/9hrn1z.jpg

mailto:/21kcpow.jpg

mailto:/9vjo1i.jpg

mailto:/15yyh6q.jpg

ya kimse yok mu bekliyorum lütfen acil :(( ??

Cvp: arkadaşlar bir kaç sorum var ????

kabuktaki dökülme pul pul kalma şeklindeyse büyümesinden kaynaklanıyordur. yara konusunda yardımcı olamayacağım . kaplumbağanız erkek gibi görünüyor kuyruğu uzun duruyo. tırnaklarıda fredy kruger gibiyse erkektir .

Kabuk dökülmesi benim kapluşumda da var ve büyüme kaynaklı kabul değiştiriyor sizinki de öyle gözüküyor:) Yara konusunda bu yara nasıl oluştu bir fikriniz var mıdır? Tek mi yaşıyor yoksa eşi var mıdır ?

Yaş elinizle yara dediğiniz yere deyince çıkıyormu yoksa yara mı yoksa mantar mı
eğer yaraysa yara merheminden önce bir antiseptik kullanarak yarayı temizlemek gerekir.her gün sudan alınıp kurutulması ve ardından yara merhemi sürülmesi ve bir kaç saat bu şekilde kuru bir bölgede kalması sağlanmalıdır. kaplumbağan ayrı bir alanda, hijyeni güvenilir ve ılık suda olmalıdır.
Mantar için de bu linkte bulabilirsin mailto:/forum/Konu-kaplumbagalarda-mantar-hastaligi.html

arkadaşlar gerçekten çok teşekkür ederim sorularımı cevapladınız iyi ki varsınız :)

eaglewatch' Alıntı:
Kabuk dökülmesi benim kapluşumda da var ve büyüme kaynaklı kabul değiştiriyor sizinki de öyle gözüküyor:) Yara konusunda bu yara nasıl oluştu bir fikriniz var mıdır? Tek mi yaşıyor yoksa eşi var mıdır ?

tam olarak istanbula 2 günlügüne gidecektim kaplumbagamı yanıma aldım taşıma kabı vardı ama ölüm fanusu gibi ordan sürekli çıkmak istedi sonra boynunu çizdi ilk başta sarı ve sümüksüydü yarası sonra biraz iyleştirdim şimdi daha daha iyi eski halinden hayvanı rahatsız etmiyo ama merak ettim tam olarak nedir diye çok teşekkürler bu ara :D

eaglewatch' Alıntı:

malesef tek yaşıyo ona bi eş aldım saldırgan davrandı ayrı bi yerde büyüyene kadar beslemeye çalıştım dayanamadı kışın almıştım ztn uyudu uyanamadı bende kış uykusu konusunda çok amatörüm bu durum için çok üzgünüm keşke hatırlamasaydım :(:(:(:(

Geri