Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

arkadaşlar kaplumbağam bu yemi yemiyor neden ?

Markasi ne o yemin? Kalitesiz yemler kulanmayin lutfen. Icin de ne oldugu bile belli degil. Hele hele Turkiye'de!!

Cvp: arkadaşlar kaplumbağam bu yemi yemiyor neden ?

ben neten buldum bu remi içindeki yemi göstermek istedim küçük paketteydi kablunbağı alırken verdi bana

kesin gemmadır.Her yerde ondan var ve çok kalitesiz benim kaplumbağamda yemedi.

Piyasada bulunan kaliteli yemler dışında yem kullanmayın, hem kalitesizler hem de lezzetli değiller. Bunların yerine Sera, Tetra, JBL gibi kaliteli yemleri tercih edin. Ayrıca kaplumbağanızı yeni aldıysanız alışma evresinde olduğu için yem yemiyor olabilir veya yemi sevmemiştir. Tabi başka bir ihtimal ise; hasta olma ihtimali.

marin kaliteli bi markamı ?

Soner bey yeminizin markası nedir ?

Marin kaliteli bir marka değildir.

tamam ende zaten hiç kullanmadım marini karides denilen küçük kurtcuklardan veriyorum tesekkurler bilgi için:)

Önemli değil fakat sadece karidesle beslemek sağlıklı değildir kaplumbağaları.

kaplumbagaları yeni aldım birinin üzerinde sanıyorum hafif bi kabuk yumusaması var az var boyle beyaz deri soyulması gıbı bısey onu o yuzden aldım dıgerlerı saglıklıydı bunu kurtarayım dedim neyse

ısıtıcılı akvaryum ve temizlik filtresini hallettim geriye kuru yeri ısıtacak lamba ve degısık yemler kaldı öneriniz varsa bu ikisi hakkında memnun olurum konuyu biraz sapıttım belki ama k.bmayın ..

Kabuk yumuşamasını iyi bir güneşlenme çözer. Bu nedenle acilen kuru alan ve ısıtıcı bir lamba almalısınız.
Bunun dışında UV lamba kullanıyoruz fakat çoğumuz yüksek fiyatlar yüzünden alamıyoruz. Bunun yerine eczaneden Devit 3 vitamini alarak haftada bir yemlerine katıyoruz. D3 vitamini eksiğini böylelikle bir miktar gidermiş oluyoruz.

Bunun dışında karidesi sürekli kullanmak yanlıştır. Karides ana yemdir 2-3 günde bir kullanılır. Ana yem olarak Sera Raffy P yada Tetra Reptomin almalısınız.

evet kaplunbağı yeni aldım belkide ondan yemiyor

tesekkurler bilgilier için.

ana yem olarak tetra reptomin, sera raffy p, jbl turtlefood'u öneririm. bu yemlerin yanında çeşitli ek yemlerle örneğin raffy royal, raffy mineral... besin pregramınızı süslemelisiniz haftada bir iki kere de vitamin takviyesinde bulunmalısınız. gerekli her şey forumda mevcut.

NOT: KAPLUMBAĞA BİR İKİ GÜN BİR ŞEY YEMEDEN DE İDARE EDER BU ONUN DİRENCİNİ DÜŞÜRÜR AMA ÖLDÜRMEZ, ONU ASIL ZEDELEYEN ŞEY DÜŞÜK SICAKLIKTIR. MUHAKKAK BİR KURU ALAN VE KURU ALANI ISITACAK BİR SPOT LAMBA ELDE EDİN. KURU ALANIN SICAKLIĞI 32- 33 ARASINDA SABİT OLSUN. SU DA 27-28 ARASINDA SABİT OLSUN.

kolay gelsin :)

peki arkadaşlar ben gümde 4 tane stick yem veriyorum ama doymuyor daha fazla vermeli miyim kaplışum 3.5 4 cm filan normal mi 4 stick

Miktar olarak değilde, kafasının büyüklüğü kadar verin yemleri. Yeminizin boyutunu bilmediğimiz için yorum yapamayız.

2 çeşit kullanıyorum 2 sabah 2akşam veriyorum

mailto:/product_info.php?products_id=312774&osCsid=16ll4r2fu6s461m85lbjntgjt2

http://www.petkutusu.com/surungenler/surungen-yemler/Pets_Family_Turtle_Stick_Kaplumbaga_Yemi_100ml

yemlerin boyutu bana biraz ufak gibi tetra reptominin 3 te 1i kadar

http://www.google.com.tr/imgres?q=tetra+reptomin&num=10&hl=tr&biw=1024&bih=667&tbm=isch&tbnid=2WmrqZw2nYxyeM:&imgrefurl=http://www.akvaryumcu34.com/UrunDetay.aspx%3FUrunId%3D503&docid=11_Zs-0zwykh9M&imgurl=http://www.akvaryumcu34.com/uploaded/Urun-p-119360-19382-jpg.jpg&w=315&h=315&ei=w-8jT_bDK4-K4gTF3sGkCQ&zoom=1&iact=hc&vpx=201&vpy=143&dur=383&hovh=225&hovw=225&tx=138&ty=141&sig=103082856540153796062&sqi=2&page=1&tbnh=152&tbnw=152&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:1,s:0

Geri