Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

asma kat kuru alanım

Cvp: asma kat kuru alanım

alp, akvaryum bitkileri tamamen su içinde olmalı. aksi halde dışarda dururlarsa kararıp çürürler. bunun yanında kaplumbağaların canlı bitki ile arası iyi değildir. ipek yapraklı bitki alacaksın. yan kenarlarda olsun dersen sapı su üstüne kadar uzun olan bambu alıp sap kısımlarından vantuzlarsan rampanın iki kenarından hayvanlara dalaşmayacak şekilde yukarı doğru uzatabilirsin.

kuru alana silis olmaz. hayvan ıslak olarak çıktığında üstüne yapışıp rahatsız edecektir. gözüne de bulaşabilir. bendeki paspastan alıp tek parça halinde uygun şekilde kesip rampadan aşağıya doğru uzun bırakırsan hayvanlar tırnaklarını geçirip oradan çıkabilirler. bu sayede rampayı ve taşları, su ile temas edip salınım yapmayacağına göre bir daha sökme derdin olmaz.

Kurualan zeminine kum serme bence. Kvaryuma taşınır. Az olacağı içinde sağa sola savrulur.
Rampa taşlarını doğal ufak çakıl taşları ile değiştir derim. Kuru alan zeminini de bununla kapla. Hatta camların kenarına süreceğin silikonlarıda taşla kapla. Yosun tuttukça ısırırlar yoksa.

iki süper yardımcı süper bilgili abime çok teşekkür ederim. resmen yol haritası oldunuz benim içinn harika bilgiler bunlar :)
çok teşekkür ederim :)

abilerim peki son olarak akvaryum içinde ipek yapraklı bitki veya başka birşey olmalı mı? olmalı ise görevi sadece tosbaların tutunması için mi? bunu başka yollarla saglarsak gerek kalmazmı ?

saygılarımla
alp :)

Ne demek, Her zaman yardımcı oluruz :)

İpek bitkilerin görevleri;
Akvaryumda doğal bir görünün sağlayıp huzurlu olmalarını sağlaması. Hemde saklanıp kamufle olarak streslerini alır.
Gece yukarıdaki yapraklara tutunup rahat uyumaları. Özellikle küçükken.
Deri değişim zamanı başka nesne yada dekorlarla mümkün olmayan sarkan eski boyun ve kafa derilerinin takılarak atılmasını sağlamak.

Cvp: RE: asma kat kuru alanım =D

captainsmith' Alıntı:
Teşekkür ederim, evet o dış filtreyide ben yaptım ilk o basık akvaryumu aldığımda bir iç filtre almıştım ama izlerken gerçekten bir kaplumbağa kakasının filtrenin gözeneklerinin hemen önünde süzüldüğünü filtrenin onu çekmediğini gördüm. =))) Filtre kısmını çıkarıp motorun etiketine baktım, hmax: 1 mt yazıyordu ve hemen o motoru kullanarak bir dış filtre yaptım, yaparkende o turuncu kapaklı bakliyat kabı işimi gördü. Sonra baktım hayvanlar büyüdü akvaryum lazım olacak, 70x35x40 bir akvaryum edinip bütün malzemelerimi ona taşıdım :) kuru alanda büyük sıkıntımdı dün akşamüstü düşünürken mango kökünü asmak geldi aklıma çünkü hayvanların yüzme alanını bozmadan kısıtlamadan biryer yapmak istiyordum, sonuç bu işte

dıs fıltre sıkıntımı bu yaptıgın sahane fıkırle cozebılım.Cok ıyı ya bayıldım :t65y:
yapıp satsam mı demıssın. Maliyetı uygunsa yap bana bitaneee :133:^^

Gizem sanırım yapmıyor Doğu arkadaşımız artık fazla giremiyor foruma ama istersen filtreler bölümünü incele orda dış filtre yapımı var resimli

pretty' Alıntı:
captainsmith' Alıntı:
Teşekkür ederim, evet o dış filtreyide ben yaptım ilk o basık akvaryumu aldığımda bir iç filtre almıştım ama izlerken gerçekten bir kaplumbağa kakasının filtrenin gözeneklerinin hemen önünde süzüldüğünü filtrenin onu çekmediğini gördüm. =))) Filtre kısmını çıkarıp motorun etiketine baktım, hmax: 1 mt yazıyordu ve hemen o motoru kullanarak bir dış filtre yaptım, yaparkende o turuncu kapaklı bakliyat kabı işimi gördü. Sonra baktım hayvanlar büyüdü akvaryum lazım olacak, 70x35x40 bir akvaryum edinip bütün malzemelerimi ona taşıdım :) kuru alanda büyük sıkıntımdı dün akşamüstü düşünürken mango kökünü asmak geldi aklıma çünkü hayvanların yüzme alanını bozmadan kısıtlamadan biryer yapmak istiyordum, sonuç bu işte

dıs fıltre sıkıntımı bu yaptıgın sahane fıkırle cozebılım.Cok ıyı ya bayıldım :t65y:

bugün yaşarcan mesaj attı bana özlettin kendini dedi bir gireyim dedim =) yapabilirim o yapıp satma işi belki tutar diye ortaya salladığım bir oltaydı açıkçası :D keşke ayarlayabilirsek beraber ben yaparım sıkıntı değil =) yeterki zaman olsun satma işi değil yani 3 liralık kuruyemiş kabından para alacak değilim =D yalnız iç filtre satılıyor angora AA-1000f modeli ile 15-20 liralık birşey ondan almak gerekiyor bide hortum bağlantı elemanları ıvır zıvır şeyler onlar kolay eğer planlarsak bir günlük işi var yapabiliriz =) ben daha ne zaman girerim bilmiyorum bana ulaşırsan konuşuruz

captainsmith' Alıntı:
pretty' Alıntı:
captainsmith' Alıntı:

bugün yaşarcan mesaj attı bana özlettin kendini dedi bir gireyim dedim =) yapabilirim o yapıp satma işi belki tutar diye ortaya salladığım bir oltaydı açıkçası :D keşke ayarlayabilirsek beraber ben yaparım sıkıntı değil =) yeterki zaman olsun satma işi değil yani 3 liralık kuruyemiş kabından para alacak değilim =D yalnız iç filtre satılıyor angora AA-1000f modeli ile 15-20 liralık birşey ondan almak gerekiyor bide hortum bağlantı elemanları ıvır zıvır şeyler onlar kolay eğer planlarsak bir günlük işi var yapabiliriz =) ben daha ne zaman girerim bilmiyorum bana ulaşırsan konuşuruz

mesajlarim acikti bi zaman göremedim artik gonderemiyorum.halletsek çok iyi olurdu.ucuz diş filtre bulamadim ki . 15o falan hep . benimki 9o ltre iç fltremin sddetinden dolayi kumu kaldiriyor bende idareli diş filtre istiyorum.sizinki hoşuma gitti

Geri