Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

B vitamini hakkında bilgiler

aytekingoksoy

Platin 4 Üye
evet arkadaşlar bilgiyi sizinle paylaşmak istedim B vitaminleri suda çözünür ve vücutta depo edilmez fazlası atılır. Benim bilgili kişilere sormak istediğim şu biz şimdi haftada 1 gün kafa hacmi kadar mineral yem veriyoruz ve içinde B vitamini mevcut acaba fazlaysa? yani diğer günler hiç alamıyor o günde fazla alıyor mesela yarısı vücudundan atılacak. Günlere bölmek daha iyi değilmi hem şunuda söyliyim arkadaşlar B vitamini yürek karaciğer vs de bulunuyor fakat kaynatırsanız vitamin suda çözünür ve verdiğiniz zaman vitamini kalmaz. Demek istediğim kaynatmadan vermemiz gerekiyor eğer vereceksek öyle gözüküyor yani ne kadar doğru bilmiyorum kaynatmadan vermek fakat eğer başka dezenfekte yolu yoksa öyle gözüküyor.Burada B vitamini hakkında bilgiler mevcut kaplmbağalar için B1 B2 önemlidir B vitamini ha bide hayvana sakatat vermek iyi bişey değilmi ?

Cvp: B vitamini hakkında bilgiler

Zaten diğer yemlerinde de az miktarda vitaminler mevcut Aytekin. Minera yemi tek günde verki içeriğindeki diğer vitaminleri net alsın ve etkisi olsun.
Hayvana sakatat verme. Uygun değil. Yemleri yeterince besin değeri içeriyor.

Cvp: B vitamini hakkında bilgiler

B vitamini özellikle nörosistem için önemli. bizim verdiğimiz oran yeterli aytekin emrenin dediği gibi diğer yemlerde de eser miktarda da var. sakatatlara hiç bulaşma. özellikle karaciğer insan için dahi sürekli yenilmesi sakıncalı bir üründür. özellikle D vitamini karaciğerde birikir.

Geri