Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bal & Kaymak 2012

eminemre

Bordo Bereli
Güneşlenen Bal, yüzen Kaymak.. =)

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7751.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7740.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7746.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7752.jpg

mailto:/albums/vv130/eminemre/Red%20Eared%20Slider/IMG_7738.jpg

Fotoğraflar tarafımdan Canon 400D makinam ve 70-300mm Sigma objektifim ile tripod kullanarak çekildi.

Cvp: Bal & Kaymak 2012

Ne maşallah hem de, 3 gündür akvaryumdan bir poşet deri topladım :) Oldukça salaş bir tarz yaptılar :)

Nisan 2011'de 3cm iken aldım Mecit Bey, şu anda biri 6.6cm diğeri 6.9cm oldu :)

Benim kaplumbağamla aynı boydalar :) Ben 3 ay önce aldım :) yemi bilinçsiz ve çok verince biraz çabuk büyümüşler :)

Olsun, sağlıklı bir düzene geçtiyseniz yoluna girer :)

Sağlıklı olsunlar da :)

Eğer prenses yaşasaysı o da yaklaşık bu boylarda olurdu. Benim Donatello hızlı mı büyüyor normal mi büyüyor karar veremedim :) 3 ay içinde 5 cm oldu :D

Çok şükür sağlıklılar :) Günde 6 tane yem veriyorum haftada 2 gün vitamin ve kalsiyuma bulandırılmış yem :) haftada bir gün sularına kalsiyum ve vitamin damlaları :) haftada 3 tanede kuru ıstakoz :)

İlk 3 ayda genelde hızlı büyüyorlar. Benimkilerin büyüme hızı epey yavaşladı yaz sonundan beri mesela. 1 yaşında 8cm civarı olması normal sayılır. Sağlıklı olduktan sonra çok da önemli değil.

Senin kapluşlar kaç aylık oldular? 9-10 ay falan varmıydı?

Vayyy çok güzel ve şanslılar:)Fotoğraflarda müthiş eline sağlık eminemre:)

ömür' Alıntı:
Vayyy çok güzel ve şanslılar:)Fotoğraflarda müthiş eline sağlık eminemre:)

Sağ olasın Ömür :)

Jadeite' Alıntı:
Senin kapluşlar kaç aylık oldular? 9-10 ay falan varmıydı?

Aldığımda 2 aylık falan olsalar. ancak 8-9 aylıktır şu anda.

ecemkoten' Alıntı:
Ne kadar büyümüşler :)

Renklerine bayılıyorum !

Senin çizgiliye benim sarı renkli olan bir düşün :D

Peki zorda olsa cinsiyet tayini yaptığınız var mı? 1 yılda belli olur ama 1 yıla yaklaşmış nede olsa :)

Valla ufak olan hızlı büyüdü diğerine göre. Ve tırnakları baya kısa. Onun dişi olduğundan şüpheleniyorum, kloakası da kabuğa yakın. Diğeri konusunda bir fikrim yok işallah ikisi de dişi olmaz. Onlara akvaryum yetiştiremem valla :)

İkisi dişi olursa daha iyi olur bence. Bazen kapluşlarda dişi kapluş erkeği beğenmeyince erkek kapluş dişiyi hırpalayabiliyor :(

Kameranın profösyonelliğiyle ve kaplumbagaların saglıklı,sevgili ve hayat dolu bakışlarıyla çok güzel kareler ortaya çıkmış :) Sağlıklı kaplumbagalar :)

Geri