Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Bana bu lazım (Kuru Alan)

Cvp: Bana bu lazım (Kuru Alan)

bence sende camdan yaptır gitsin 40-25-25 cam kestirip silikonladım 3 gün sonra akvaryum üstüne koyucam tabi benim ki biraz gecekondu vari oldu :D  eli bu işe yatkın olan penthouse çıkartır,  ilerde düzeltcem biraz aceleye gedi  :D

mevlut' Alıntı:
Kuru alana o kadar para vermr bence. Kendin cok guzel yaptirabilirsin. Ankarada olsaydin yaptirirdim sana ondan dedim. Parada vermezdin .istersen olculerini ver yaptirip yollayayim sana. Yada guzel bir cizim yap.

Abim plastikten mi yaptiriyorsun ? Benim cam kalinligi ince daha camı kaldirmaz diye dusunuyorum aslinda iyi olurdu..

Akvaryum en 65*30*35 60 litre

nick burns' Alıntı:
bence sende camdan yaptır gitsin 40-25-25 cam kestirip silikonladım 3 gün sonra akvaryum üstüne koyucam tabi benim ki biraz gecekondu vari oldu :D  eli bu işe yatkın olan penthouse çıkartır,  ilerde düzeltcem biraz aceleye gedi  :D

Yaptırıcamda benim cam kalınlığı tartarmı onu acaba :))

Sen istedigini ciz bana guzelce olculeriyle sana yaptirip gondereyim. Madem bu hayvanlara bukadar ilgikisin. Bu da benim sana hediyem olsun

yapıstırmadan tartmıstım 4.5 kilo geliyordu ama beinim haylaz buyuk diye 6 mm cam kestirdim ben. pleksi fiyatları bu kadar uçuk olmasa iyi bir alternatif olurdu

Sen ne istiyosan ciz bana yolla kardesim. Ben pleksiden yaptiracagim sana. Hatta buradan yollaki diger arkadaslarda fikirlerni beyan ederler

Tamam mevlut abim cizip yollayacagim sana istediğim şekli çok tesekkur ederim. Diger konuda senin şu buyuk akvaryum hakkindada bir konusalim abi belki almayi dusunurum.

Ben bir rakam telafuz etmem. Yarin fotograflarini yollarim. Cem bu konularda bilgili. Taymuruda biliyordur. O soyler onun dedigi olur

tay-murda 100 tl'den aşağı cam kuru alan yapılmaz. en son bir arkadaşa yaptırmıştım o da pazarlıkla 100 tl'ye inmişti. 

kerem kuru alanın kenarlarını ince gridli 80 yada 120 daha uygun olur zımpara ile zımparala özellikle rampa kenarlarına silikon sıkman iyi olur. yüzerken kabuklarını çarpmaları bir yana gece uyanıp yüzerken gözlerini köşelere çarpabilirler. bu durum birkaç arkadaşın başına gelmişti.

pleksi pahalı ben bundan üç sene evvel üç kademeli bir çizim göstermiştim 250 tl fiyat çekmişlerdi.

cam rodajlıydı kesilen yerlere de zımpara attırdım camcıya dikkat ettim sivri uç, köşe göremedim ama bir daha bakarım.
 pleksi döküm levha 150 liraya filan bulabiliyorum da onu kestirmek gerek nerde düzgün bir şekilde kestirebilirim bir fikrim yok yapıştırma kloroform la uğraş bide sıkıntısı bana büyük gibi geldi.

rampa kısmı için 30 cm boyunda 20 cm genişliğinde pleksi kullanıcam onu atlamışım :9

onun köşelerede göz atarım

Eğimi öyle ver ki en az 10 cm'si su içinde kalsın. 45 dereceden biraz yukarı bir eğim olsun 40 derece gibi. Eğim çok dik olursa çıkması zor olur. Üstünede hayvanın tutunarak çıkacağı bir şey yap. Pleksiden ince çubuklardan belli aralıklarla yapıştırabilirsin veya üstüne başka bir şey koyabilirsin.

Cem abi exo terra turtle bank iyimidir ?

İnanın kendim yapıcam ama bulunduğum yerde hiçbiri bulunmuyor yank rezil haldeyim. Turtle topper çok iyi olucaktı benim için fakat sonunda exo terraya kalıcaz yine sanırım.

Exo terra olanı iyi. Yalnız bu da tahminen 12 cm kabuk boyuna kadar götürür. Sabit tutmak içinde bernine miydi ismi tam hatırlamıyorum. Tek parça çiftli ısıtıcı vantuzu var bununla her iki köşeden sıkıştırıyorsun sabit duruyor. Sade mıknatıs hayvanın ağırlığı yüzünden atıyor.

Anladım abi 12 Cm'e kadar idare edicez napalım.. Abi inan sirf mesafeden yani bulundugum bolge yuzunden akvaryum alamamak çok sinirimi bozuyor. Hadi şuanki 1 sene idare eder her turlu en kotu seneye bir araba kiralayip gidip alicam yani care yok :/

Turtlebankın avantajı her kısımdan suya yakın olduğu için kuru alandan kaçma teşebbüsü daha az oluyor. Biliyorki olmadık durumda bir hamlede inecek. Oysa cam üstü kuru alanda daha savunmasızlar. Birini gördüğü anda hemen harekete geçiyorlar genelde panik oldukları için girişi tutturamayıp deli dana gibi içinde dolaşıyorlar. Hızlı indiklerinde de su sıçratıyorlar.

Haklısın abi cam üstü kuru alan biraz daha büyük hayvanlar için sanırım

Cem abi, hayvanların sırtını kaşıması zor oluyor benim akvaryumda ne önerirsin kaşınmaları için ? Birde 21-22 CM yuksekliginde bir dinlenme sehpasi dusunuyorum ama ne dersin ?

Mango kökü alıyım diyorum ama sivri yerleri zarar veriyor falan denmiş bazı konularda

Daha hayvanlar ufak kök için acele etme. 8 cm civarlarında alacaksın.

Hayvanların su yüzeyine yakın duracağı ürünler olabilir. Ama sağlam durmalı hayvanların üstüne düşerse çıkamayıp boğulabilirler.

Haklisin abi bu kuru alan olarak bahsettikleri sehpalardan aliyim diyorum hem saglam hemde rahat altindada 3 tane ayağı var yuzme alanlarinida kisitlamaz hem

Geri