Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Behlül İle Bihter yeni fotoğraflar!!!!

Dizginci

Bronz 5 Üye
mailto:/140vw5d.jpg
mailto:/2955rb9.jpg
mailto:/hve4xv.jpg
mailto:/efkmj6.jpg
mailto:/339q87c.jpg
mailto:/2ypj6kn.jpg
mailto:/260cz88.jpg
mailto:/2w5lvmv.jpg

Vallahi resimlere bittim. Çok güzeller. Allah nazarlardan saklasın :D
Allah sizi ayırmasın...

Kadraj, ışık, kompozisyon ve alan derinlikleriyle beraber kaplumbağalarınız da çok güzel. Sağlıklı ve minikler epey, saplıklı büyüsünler.

Sanıyorum diyafram değeri epey açık bir objektif kullanılmış ve iyi bir sonuç vermiş.

Cvp: Behlül İle Bihter yeni fotoğraflar!!!!

senin bal ve kaymakta baya yakışıklı inşallah senkilerde sorunsuz büyürler

Oyyyyyy masallah cok tatlilar saglikli upuzun bir omur dilerim.

furkan ısıtıcıyı üst kısmındaki siyah plastiği geçmeyecek şekilde suya batır. termostatı hava ısısını algılıyor. altada silis kum ve ipek bitki koydun mu tamamdır. filtren dış filtre mi ?

evet cem abi en yakın zamanda temin edicem zaten silis kum ve mango kökü çok teşşekürler

akvaryum küçük, filtre malzemesi olarak denitrate'ı alıp kullanman yeterli şimdilik. hayvanlar büyüyüp yeni akvaryuma geçtiğinde alacağın diğer filtre malzemelerini söyleriz. mango kökü için erken ipek bitki al. iyi bir mango kökü bulursan alıp elinde tut. 6 cm kabuk boyunu geçince kullanırsın. 25 cm boyda olmalı. V veya yanlama S şeklinde bir şey olsun. altına girmesi ve kaşınması kolay olsun.

İpek bitki saklanma ve deri değişimindeki yardım sebebiyle çok kullanışlı oluyor. Mangoyuda şimdiden alırsan dekora alışırlar. Belki oyuğunda uyuyan falan olur. Kumu alınca defalarca yıkamayı ihmal etme. Özellikle ilki kaya tuzlu su olsun. Sonrada 10 kez kadar durula.

Bu arada son resimde gözüken bir kaç beyaz noktanın doğum kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunlar muhtemelen ilk 1-2 kabuk değişiminde düzelecektir.

Hayvanlar gayet güzel ve sağlıklı gözüküyor. Uzun ve sağlıklı ömürleri olsun.

kumu şimdi alamam çünkü akvaryumum 20 litre ve 120 litrelik bi filtre kullanıyorum

20 lt de çok az. Şimdiden planları yapmak gerekir ki 3-4 ay sonra yeni sistem kaçınılmaz olacak.

Geri