Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

ben yeniyim aranızda işte benim kaplumbağam ve akvaryumum :D

Guyuh

Bronz 2 Üye
kaplumbağamın akvaryumu gayet mutlu yaşıyoruz 3 senedir :D
fotoraf koymayı becerebilmiş miyim?

Cvp: ben yeniyim aranıza işte benim kaplumbağam ve akvaryumum :D

Fotoğraf gözükmüyo malesef:haha::haha::haha::haha:

tinypic e koyun ve linkini buraya kopyalayın.. aramıza hoş geldiniz!

Aramıza hoşgeldin:smile::smile::smile:

Cvp: ben yeniyim aranızda işte benim kaplumbağam ve akvaryumum :D

normal akvaryumunu daha geniş olanla değiştirdim şuan ama bu daha büyük bu akvaryumu kaç günde bir suyunu döküp yeni temiz su koyiyim???? lütfen yardım

Tamamen suyunu değiştirmeyin haftada bir %25 su değişimi yapın Filtreniz akvaryumunuzu temizliyor olmasına da dikkat edin.

filtrem yok veteriner koymanada gerek yok dedi filtresiz yaşıyor sizce kaç günde bir suyunu değiştiriyim?

Filtre al kesinlikle lazım..
Gittiğiniz veteriner hayvanları tanıyor ama bakımdan anlamıyor anlaşılan:hih::hih::hih:
Filtre kaplumbağa için gereklidir. Kaplumbağanın dışkısı asitli ve çok kirli olur.
Kaplumbağanın dışkıları içinde yüzmesini istiyorsunuz.
Ayrıca filtresiz o akvaryum çok cabuk kirlenir.

Bi de suyunu tamamen değiştirme haftada bir %25 su değişimi yani içindeki suyu alıp yeni su katıcaksın.

Üstte bi yazı hatası oldu arkadaş yüzmesini mi istiyorsunuz olacak

tamam o zaman babamdan bir tane filtre alıyım evde çok var bir tanesini alıyım ama çok iyi pahalı bir filtre mi olmalı

onurass' Alıntı:
Filtre al kesinlikle lazım..
Gittiğiniz veteriner hayvanları tanıyor ama bakımdan anlamıyor anlaşılan:hih::hih::hih:
Filtre kaplumbağa için gereklidir. Kaplumbağanın dışkısı asitli ve çok kirli olur.
Kaplumbağanın dışkıları içinde yüzmesini istiyorsunuz.
Ayrıca filtresiz o akvaryum çok cabuk kirlenir.

Bi de suyunu tamamen değiştirme haftada bir %25 su değişimi yani içindeki suyu alıp yeni su katıcaksın.

Üstte bi yazı hatası oldu arkadaş yüzmesini mi istiyorsunuz olacak

Kesinlikle katiliyorum.

Filtreniz akvaryumunuzun litresine gore secilir. Akvaryumunuz kac litre ?

benim akvaryum büyük ama sadece 10 cm falan su dolduruyorum 45x20 cmlik akvaryuma

45x20 x kac ? Uc olcuyle hesaplanir litre. Ayrica neden 10 cm su koyuyorsunuz ?

Akvaryum zaten küçük. Yüksekliğide 20 cm olsa 18 lt su alır. Suyu yukarıda 2-3 cm boşluk kalana kadar doldurup yukarı kuru alan yapmalısınız. Tabi etrafı kaçamayacak şekilde ayarlanmalı.

Ancak bu kadar zamandır bu hayvan büyüyemedi mi? Muhtemelen yer darlığından gelişememiştir. Büyüse sığmadığını anlardınız. Ayrıca o kadar az suda kaslarıda gelişememiştir. Su seviyesini artıracaksanız yavaş yavaş yapmalısınız.

evet işin doğrusu ben bu zamana kadar hep salak gibi plastik küçük kapta besledim şimdi çok küçük kaldı çünkü büyüyemedi şimdide plastik kapta az suda yaşadığı için 2 yıldır yüzmesi iyi değil.:breh: şimdi sabah 20 cm koydum yüzeye kadar yüzemedi nedense yüzme bilmiyor gibi yüzeye yem attım yemedi nefes almak içinde çıkmıyınca hiç yukarı sonunda suyunu indirmek zorunda kaldım napmalıyım şimdi tekrar ağzına kadar doldurusam akvaryumu yine nefes alamıycak nedense yukarı çıkamıyor :( napıcam ne kadar su koyucam

Suyu bir anda yükseltmeyin, !0 cm ile başladıysanız 12-14-16 cm şeklinde kaplumbağanız alıştıkça biraz daha eklersiniz üzerine. Günlere yayın yani su yükseltme işini.

sorun şu sanki yüzme bilmiyor şuanda 10 cmi arka ayakları üzerine insan gibi kalkıp nefes alıyor nedense yüzeye çıkamıyor sanki ağırmış gibi hep dipte daha da arttırırsam bu sefer nefes alm ak için boyu yetmez ve bu sefer boğulabilir çünkü yüzeye çıkamıyor yüzemiyor nedense ya

İşiniz zor. Kaslarının gelişmesi için zaman gerekli. Siz suyu dediğim gibi yavaş yavaş yükseltin. Ayrıca merdiven gibi tırmanabileceği bir sistem yapın. Örneğin taşları yukarı doğru büyükten küçüğe dizin. Ama merdiven gibi rahat tırmansın.

tamam yarın gidipte güzel bir lamba alıcam kuru akanı

ısıtmak için

Geri