Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

benim afacanlar

fthdnz

Yeni Üye

IMG_20150220_224046 (2)

Cvp: benim afacanlar:))

Fotoğraf linkleri bende aktif değil kontrol edermisiniz.

açılmıyor. linkte eksiklik var. ya da uygun format değil.

Foruma hoşgeldin.. Sağlıklı büyüsünler inşallah :) ama yakın zamanda akvaryumu büyütmek gerekebilir. Estetik açısından çok güzel olmuş fakat çakıllar sağlıklarına zararlı olabilir zararlı bakteri üretimi , yutma riski vb. hepsi silis olursa daha uygun olur

foruma hoş geldin. resimdeki hayvan güzelmiş maşallah kabuk bayağı albenili bayağıdır böylesini görmemiştim. kırmızı kafa olacak kafa üstü çizgi kırmızı. iki tanede kırmızı nokta belirecek ileri zamanda.

akvaryumdaki taşlar ve çakılları çıkar komple silis olsun. derece sağ ön köşede olacak. lamba ısıtma lambası ise ve imkan varsa kuru alanı tam tepeden görsün. sağ kanattaki boşluktan soğuk hava gelebilir. orada ikinci bir lamba mı var ?

RE: benim afacanlar:))

Dipteki beyaz iri kum ile çömlek veiçindeki çakıllar çıkmalı. Aralarında dışkı ve yem artığı barındırıp olumsuz bakteri üremesine sebep olur. Ayrıca iri kumdan yerlerse boğazlarında ve sindirim sistemlerinde takılma sorunu olabilir. Riskli. Cem in dediği gibi sadece Silis olsun.

Kuru alan rampası suya daha çok girmeliki rahatçıksınlar. Böyle zorlanırlar.

Filtrenin suyu veren borusunu rampa altından akvaryumun sonuna kadar ilerlet. Suyu veren ve çeken borular birbirlerinden en uzak köşelerde Olmalı.

Geri