Su kaplumbağası ne kadar büyür, yavru su kaplumbağası ne yer, kaplumbağa kaç yıl yaşar gibi merak ettiklerinizin yanı sıra hastalıkları, beslenmesi ve bakımı hakkında bir çok bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı yanaklı su kaplumbağası hakkında merak ettiğiniz tüm soruları sorabilir ve hızlıca cevap alabilirsiniz.

Üye Ol!

Benim keratalar (resimli)

aycajd

Gümüş 3 Üye
Merhaba [size=small]İki tane kırmızı yanaklı su kaplumbağam var. Yanağında turuncu çizgiler olanın adı Mercimek. Yanağında sarı çizgiler olanın ki ise Nohut.İkisini de çok seviyorum. Aldığımda ikisi de 4 cm idi .Şimdi 4.3 felan. Yaklaşık 1 ay önce bilinçsiz bir şekilde aldığım kaplumbağalarımın yemek yemediğini görünce internette bir araştırma yaptım. Neredeyse bütün bilgileri yalayıp yuttum. İlk iş onlara akvaryum,filtre, ısıtıcı ve masa lambası temin ettim.Akvaryumun boyutları çok küçük 30*16*25 cm kısa zamanda değiştirmem gerektiğini biliyorum.İnşallah okul bitene kadar kocaman bir akvaryuma taşınmış olacaklar.Kuru alanlarını Pleksiglas ve halı kaydırmazdan yaptım .Tüm bu akvaryumun bana maliyeti 70 TL. Merak edenler için yazayım: Pleksiglas:7

Halı kaydırmaz: 3 Akvaryum :30 Filtre:15 Isıtıcı :15 Masa lambası :Evde vardı :D
İşte resimler :mailto:/n1qhd5.jpgmailto:/33pgb5s.jpgmailto:/9iz1og.jpgmailto:/14w7ok9.jpgmailto:/f0ypmq.jpg
mailto:/1zcmsr6.jpg
[/size]

Cvp: Benim keratalar (resimli)

Elinize sağlık :) Nohut ve mercimek de aramıza hoşgelmişler o zaman :)

hoş bulduk :) teşekkür ederim elimden geleni yapıyorum

Hoşgeldiniz aramıza :) Çok şirin yavrular

başka bi yerden sizle tanışmıştık :) hoşgeldiniz :)
akvaryumunuzda değişiklikler olmuş sanırım :) çok güzel gerçekten. yavrularada uzun ömürler :)

evet'' turtle bank'' :D çok az değişiklik yaptım tabana boncuğa benzeyen cam bişeyler koydum bir iki bitki aldım o kadar :D

Geri